کد خبر: 708543
تاریخ انتشار :

به نقل از دیگران؛

گلایه پدرزن از داماد

امتداد نوشت: حجره ضعیف ملت نتوانسته تا امروز شرایط بد معیشتی را به گوش مسئولان برساند. شاید صدای آیت الله علم الهدی به گوش ابراهیم رئیسی برسد.

 گلایه پدرزن از داماد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - درحالی که رئیس شورای اطلاع رسانی دولت اعلام کرد که قرار است از دستاوردهای دولت فیلم و سریال ساخته شود، این دستاوردها اما نه برای مردم عادی، بلکه برای آیت الله علم الهدی هم ملموس نیست. 

ازهمین رو امام جمعه مشهد و پدرهمسر ابراهیم رئیسی در اظهار نظری گفته است: «با وجود تلاش‌های مستمر و مجدانه در دولت سیزدهم، همچنان دستاوردهای دولت برای مردم به مرحله تجسم عینی نرسیده و ملموس نشده است.» 

همین هفته بود که ابراهیم رئیسی در سخنرانی خود تلاش کرد به مردم اثبات کند که شاخص‌های عملکردی دولت او کاملا مطلوب است. اما دو روز نگذشته آقای علم الهدی از مشهد پاسخ داد:‌« در هر شرایط، تمرکز و توجه اصلی شما باید ناظر بر کنترل گرانی باشد. گرانی را باید به هر طریق کنترل کنید ولو اینکه زبان زور پای کار باشد» 

احتمالا تصور آیت الله علم الهدی از بازار چیزی شبیه بازارهای قرون گذشته شمسی است که در آن امکان این وجود داشت که کسبه را با ابزارهای قهری از گرانفروشی منع کرد. بازارهایی که در آن فروشنده اجناس به تعداد انگشتان دست بودند. در آن شرایط داروغه هر شهر توانایی این را داشت که با اعمال زور قیمت ها را برای مدتی کنترل کند. 

اما حالا قرن‌ها است که با مقوله‌ای به نام علم اقتصاد روبه رو هستیم که مبحث مهم عرضه، تقاضا و قیمت در آنها آموزش داده میشود. 

آیت الله علم الهدی در ادامه اما به همان راهی رفته که شورای اطلاع رسانی دولت می‌رود. او معتقد است که باید با کمک رسانه دستاوردها نمایش داده شود:‌«تأکید ویژه ما بر رسانه و انعکاس فعالیت‌هاست تا بر مردم روشن شود که در چه حوزه‌هایی کار شده و در چه عرصه‌هایی نیاز به فعالیت وجود دارد.»

تصور آنها این است که اگر به مردم گفته شود در فلان بخش کار انجام شده، وضعیت مطلوب برای مردم «ملموس» میشود. این درحالی است که مردم باید خودشان بهبود شرایط اقتصادی را در سفره معیشتشان احساس کنند. 

در صورتی که آقای علم الهدی شخصا خودش برای منزلش خرید می کرد و از وسائل نقلیه عمومی برای رفت و آمد میان مردم استفاده کرده بود، حتما بهتر و بیشتر متوجه اوضاع اقتصادی شده بود. با این حال همین که آیت الله علم‌الهدی هم صدای شکسته شدن استخوان‌های طبقه محروم جامعه زیر بار گرانی را شنیده و برزبان جاری کرده را می‌توان به فال نیک گرفت. 

حجره ضعیف ملت نتوانسته تا امروز شرایط بد معیشتی را به گوش مسئولان برساند. شاید صدای آیت الله علم الهدی به گوش ابراهیم رئیسی برسد.

 

منبع: امتداد

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها