کد خبر: 708544
تاریخ انتشار :

چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم

در این مقاله در پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم و در رابطه با اینکه چگونه در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت خودمان را شروع کنیم توضیح داده شده است.

چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یکی از زمینه های مهم و پرطرفدار به عنوان شغل پاره وقت یا تمام وقت فعالیت به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی است. در این مقاله در رابطه با نحوه شروع فعالیت در زمینه آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی توضیح داده شده است.

در این مقاله در پاسخ به سوال چگونه معلم خصوصی زبان انگلیسی شویم و در رابطه با اینکه چگونه در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت خودمان را شروع کنیم توضیح داده شده است.

نحوه شروع تدریس خصوصی زبان انگلیسی

برای اینکه به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی فعالیت خودتان را شروع کنید باید در مرحله اول از علاقه خودتان به کار تدریس خصوصی و همچنین از علاقه خودتان به زبان انگلیسی مطمئن شوید. اگر به کار تدریس خصوصی زبان انگلیسی علاقه داشته باشید پله های ترقی را به سرعت طی خواهید کرد. برای شروع فعالیت به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

۱. از علاقه خودتان به تدریس خصوصی زبان انگلیسی مطمئن شوید

برای موفق شدن در هر کاری از جمله در کار تدریس خصوصی زبان انگلیسی اینکه به کار خودتان علاقه داشته باشید و عاشق کار خودتان باشید اگر مهمترین عامل نباشد از مهمترین و موثرترین پارامترها است. وقتی به تدریس خصوصی زبان انگلیسی علاقه دارید این علاقه را به زبان آموزان خودتان هم منتقل می کنید و در نتیجه ایشان هم بهتر و سریعتر زبان انگلیسی را یاد می گیرند. بنابراین، از آنجایی که موفقیت یک معلم زبان در گرو موفقیت شاگردهایش است، پله های موفقیت را خیلی راحت تر و سریعتر طی می کنید. وقتی به کار خودتان علاقه مند هستید و از فعالیت به عنوان معلم خصوصی زبان انگلیسی لذت می برید خلاقیت هم به خرج داده و در نتیجه کلاس هایی پربار، جالب و خلاقانه برگزار می کنید.

https://file.tesmino.ir/images/2024/04/images_1713989974_6629695684876.jpg

۲. به صورت مداوم کار کنید و تسلط خودتان را افزایش دهید

مسلط بودن بر مکالمه، گرامر و داشتن لهجه عالی و همچنین دایره لغات وسیع و تسلط بر تعداد زیادی از اصطلاحات idioms در زبان انگلیسی برای یک مدرس حرفه ای و مجرب لازم است. حتی اگر الان از این نظر در وضعیت بسیار خوبی قرار دارید و بسیار مسلط هستید هم باز یادگیری را متوقف نکنید. هر روز بهتر شوید و از فیلم ها و منابع زبان اصلی و ... برای پیشرفت بیشتر استفاده نمایید. اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری و تحصیلی فعالیت کنید یا قصد دارید آیلتس یا تافل را تدریس نمایید، در هر صورت همواره تسلط خودتان را بر مباحث تدریسی افزایش دهید. یک ایده خوب این است که سایتهای معتبر آموزش زبان انگلیسی مانند Duolingo، FluentU، BBC Learning English، British Council، Cambridge English، Daily Grammar و ... را هم به شاگردهای خودتان معرفی نمائید تا بیشتر پیشرفت کنند.

۳. مدرک TTC و مدارک مرتبط دیگر را دریافت کنید

وقتی در سایتهای مختلف تبلیغ می کنید یا رزومه خودتان را به آموزشگاه ها ارائه می کنید اگر مدرک TTC داشته باشید مطمئنا شاگردهای بیشتری جذب کرده و موفق تر خواهید بود. مدارک معتبر دیگر مانند تسول، سلتا، آیلتس، تافل و ... را هم دریافت کنید تا رزومه پربارتری داشته باشید.

۴. برای شروع تدریس خصوصی آیلتس خودتان مدرک آیلتس بگیرید

یکی از زمینه های که بسیار و متقاضی می باشد فعالیت به عنوان استاد و مدرس خصوصی ielts است. افراد مختلف برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای سراسر دنیا و یا برای شروع کار در بسیاری از شرکت ها و موسسات در خارج از ایران لازم است مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ یا ۷ داشته باشند. بنابراین متقاضی کلاس خصوصی آیلتس زیاد است. افراد معمولا در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس اشکالات جدی دارند. در ضمن، برای کلاس خصوصی آیلتس به نسبت مکالمه و گرامر زبان یا زبان انگلیسی متوسطه و دانشگاهی هزینه بیشتری پرداخت می کنند. اگر می خواهید در زمینه تدریس خصوصی آیلتس فعالیت داشته باشید باید خودتان مدرک آیلتس با نمره بالای ۷ یا حتی ۸ داشته باشید. اگر نمره ۸ و بالاتر بگیرید که بسیار خوب خواهد بود. فعالیت در زمینه آموزش خصوصی آیلتس به نسبت تدریس خصوصی مکالمه زبان سخت تر است اما اگر عملکرد درستی داشته باشید به درآمدهای بهتری هم خواهید رسید.

۵. روش های مختلف جذب شاگرد و زبان آموز را امتحان کنید

برای تبدیل شدن به معلم خصوصی زبان انگلیسی برجسته و موفق باید از روش های مختلفی جذب شاگرد داشته باشید. از روش های مختلف جذب زبان آموز می توان به همکاری با موسسات آموزش زبان انگلیسی، درج تبلیغ در سایت های معتبر مانند ایران مدرس www.IranModares.com، تبلیغ در سایت‌هایی مانند دیوار، شیپور و ...، فعالیت در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی، ایجاد سایت و وبلاگ برای خودتان و ... اشاره نمود. به یک روش اکتفا نکنید و تلاش کنید در نهایت زبان آموزان خودتان را به صورت مستقیم و بدون واسطه جذب نمایید.

۶. قیمت کلاس خصوصی زبان را مناسب انتخاب کنید

یکی از ملاک هایی که مشخص می کند چه تعداد زبان آموز جذب نمایید قیمت کلاس های خصوصی زبان شما است. اگر در شروع کار هستید هزینه کلاس خصوصی زبان در منزل یا آنلاین را زیاد بالا در نظر نگیرید. با یک قیمت کم ابتدا شاگرد بگیرید و در ادامه با افزایش تعداد شاگردهای خودتان نرخ را به تدریج بالا ببرید. به هر میزان شاگردهای موفق تری داشته باشید و در کار خودتان پیشرفت کنید برای هر ساعت یا هر جلسه کلاس خصوصی شما افراد مبلغ بیشتری پرداخت می کنند.

https://file.tesmino.ir/images/2024/04/images_1713989993_6629696930402.jpg

۷. سعی کنید به صورت مستقیم و بدون واسطه شاگرد بگیرید

همانطور که گفته شد با حضور در سایتهایی مانند ایران مدرس و یا با فعالیت در شبکه های اجتماعی می توانید بدون واسطه جذب زبان آموز داشته باشید. وقتی بدون واسطه شاگرد می گیرید تمام مبلغ دریافتی به عنوان حق التدریس برای خودتان خواهد بود و لازم نیست به ازای هر جلسه کلاس درصدی را به آموزشگاه زبان پرداخت کنید. می توانید فیلم های خودتان را که شامل شماره تماس شما هست در سایت‌هایی مانند آپارات و نماشا هم بارگذاری نمایید و از این طریق هم جذب شاگرد داشته باشید.

۸. مداومت داشته باشید و نا امید نشوید

در کار تدریس خصوصی زبان انگلیسی مانند هر کار دیگری ممکن است در ابتدای کار درآمد زیادی نداشته باشید و شاگردهای کمی جذب شود. در این شرایط مداومت داشته باشید و مسیر درست را ادامه دهید. مطمئنا نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت. اگر حتی یک زبان آموز دارید ایشان را به بهترین نتیجه ممکن برسانید و به تدریج شاگردهای شما بیشتر خواهد شد. اگر یک زبان آموز موفق داشته باشید برای شما تبلیغ می کند و افراد بیشتری جذب کلاس های شما می شوند.

۹. فیلم نمونه تدریس و فیلم معرفی عالی بسازید

فیلم نمونه تدریس و فیلم معرفی خودتان را در آپارات، اینستاگرام و سایتهای تخصصی تبلیغات تدریس خصوصی مانند ایران مدرس می توانید بارگذاری کنید و جذب شاگرد داشته باشید. البته باید فیلم های شما کیفیت بالا داشته باشد تا ضد تبلیغ نشود. برای جذب شاگرد زیاد باید در اینترنت و شبکه های اجتماعی حضور قوی داشته باشید. در کلاس های خودتان از کتاب های Practical English Usage، Vocabulary In Use، کتاب Four corners، Top notch، American English File، کتاب‌های interchange، کتاب‌های inside reading برای تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل یا آنلاین می توانید استفاده نمائید.

کلام پایانی

در این مقاله در رابطه با نحوه شروع شغل تدریس خصوصی زبان انگلیسی و تبدیل شدن به یک معلم خصوصی زبان موفق و پردرآمد توضیح داده شد. با در نظر گرفتن نکات گفته شده و ارائه خدمات با کیفیت می توانید به درآمدهای عالی از تدریس خصوصی زبان در منزل یا آنلاین برسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها