کد خبر: 708580
تاریخ انتشار :

تحلیل «نامه‌نیوز»؛

تندروها مشغول به کارند!

تندروها می‌خواهند با ملتهب‌کردن فضای مجلس دوازدهم به اهداف سیاسی، گروهی و حتی شخصی خود برسند.

تندروها مشغول به کارند!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه‌نیوز: در سال‌های اخیر کم نبوده است اقداماتی از سوی نیروهایی رادیکال که هزینه‌هایش بر کشور تحمیل شده است. کافی است در همین یک دهه اخیر کارنامه رادیکال‌ها را مرور کنیم؛ از بالا رفتن از دیوار سفارت انگلستان تا به آتش‌کشدین سفارت عربستان و تا به آتش زدن برجام در مجلس و البته ابراز سخنانی تحریک آمیز  عمدتا در عرصه بین.المللی تا تشدید تنش‌های اجتماعی در داخل و گفتن چندباره اینکه هرکس شرایط موجود را نمی‌خواهد از مملکت برود یا این مملکت برای حژب‌اللهی‌هاست.

همه اینها باعث ملتهب‌شدن شرایط کشور چه در داخل و چه در عرصه بین‌المللی شده است و در تمام این احوال تندروها ماهی خود را از آب گلالود التهاب و تنش گرفته‌اند. آنها حتی سعی کرده‌اند تا مردم را از انتخابات مأیوس کنند برای یک هدف مشخص: مشارکت حداقلی و فتح حداکثری؛ به این معنا که رادیکال‌ها با دانستن این موضوع که پایگاهی اجتماعی میان مردم ندارند برای آنکه بتوانند قدرت سیاسی را به دست آورند سعی می‌کنند تا حد امکان مشارکت مردم پایین آید تا خودشان با رأیی حداقلی کرسی‌های قدرت را به دست بگیرند؛ سیاستی که در تعارض آشکار با سیاست‌های رهبر انقلاب اسلامی و همه دلسوزان نظام و کشور دارد. آنها به موازات این رویکرد سعی می‌کنند با منکوب‌کردن تمام گرایش‌های سیاسی ولو اصولگرایان خود را ثابت کنند و با هجمه به حمله چنین القاء می‌کنند که صرفا خودشان در مسیر انقلاب حرکت می‌کنند. حتی وقتی تندروها از عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مطمئن می‌شوند، نوک پیکان را به سمت اصولگرایان می‌برند و می‌کوشند تا آنها را هم از صحنه به در کنند تا فقط خود در میدان بمانند. این روش علاوه بر آنکه اخلاقی و مردم‌سالارانه نیست، مردم را نسبت به سیاست رسمی بدبین می‌کند و باعث گسترش بی‌اعتمادی و شکاف میان مردم و سیاست می‌شود.

تندروها حالا هم دست به کار شده‌اند و با ورودشان به مجلس دوازدهم می‌خواهند شرایط مجلس آینده را به نفع خود شکل دهند. بسیاری از تحلیلگران سیاسی باور دارند تندروها در قوه مقننه فقط می‌خواهند به منافع سیاسی، گروهی، طیفی و حتی فردی خود برسند و رفع مشکلات مردم برای آنها در اولویت نیست؛ به همین دلیل با ورود هرچه بیشتر آنها به مجلس احتمالا باید شاهد تشدید کشمکش‌های سیاسی در این قوه باشیم؛ موضوعی که آنقدر پر مخاطره است که رهبر انقلاب اسلامی هم بعد از برگزاری دور اول انتخابات مجلس هشدار دادند که منتخبان مجلس دوازدهم باید از هرگونه منازعه سیاسی بپرهیزند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها