کد خبر: 709362
تاریخ انتشار :

آخرین خبر از رتبه‌بندی معلمان

استاندار خراسان جنوبی گفت: رتبه‌بندی معلمان از مواردی بود که کاری برای آن نشد اما دولت سیزدهم با اقدام جهادی آن را اجرایی کرد که نشان از توجه ویژه به این مساله دارد.

آخرین خبر از رتبه‌بندی معلمان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به‌ گزارش نامه‌نیوز، جواد قناعت، امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان، بیان کرد: ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری است که آثار ماندگاری را که بیشتر آن‌ها در حوزه تعلیم و تربیت هستند، برای ما باقی گذاشته است.

وی تصریح کرد: در این روز علاوه بر شهید مطهری، از همه شهدای فرهنگی که با ایثارگری‌های خود نهال انقلاب را به درخت تنومندی تبدیل کرده‌اند نیز قدردانی می‌شود.

قناعت با بیان این نکته که جامعه فرهنگی، جامعه‌ای است که در همه امور زیربنایی تأثیرگذار است، بیان کرد: بیش از چهار دهه در محاصره و تحریم علمی بودیم اما جوانانی که تربیت شده شما هستند، در همه حوزه‌ها به پیشرفت‌های علمی دست یافته‌اند.

استاندار گفت: پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوزه بهداشت و درمان به گونه‌ای است که از کشورهای دیگر برای پیوند قلب و کلیه به ایران می‌آیند.

وی افزود: موضوع آموزش از جمله موضوعات مهمی است که دولت سیزدهم به آن توجه خوبی دارد زیرا آموزش، محور همه امور است و معلم در کانون آن قرار دارد.

قناعت با تأکید بر نقش معلمان در تربیت جوامع و اینکه باید دقت کنیم نسل جدید دچار بی هویتی نشوند، اظهار کرد: نقش اساسی در این خصوص بر عهده معلم است و این یکی از وظایف مهم معلمان در مقابله با تهاجم فرهنگی وحشتناک به ایران اسلامی است.

استاندار با بیان اینکه پهپاد ها و موشک های تولید جوانان ما، یکبار دیگر اقتدار ایران اسلامی را به نمایش گذاشتند، گفت: برای اولین بار ایران پایگاه عین الاسد را مورد حمله قرار داد و بعد از بیش از ۷۰ سال با حمله به پایگاه نیروی هوایی اسرائیل به دلیل حمله صهیونیست‌ها به کنسولگری ایران در لبنان، انتقام گرفت.

وی بیان کرد: ۱۰ کشور در حمله ایران به اسرائیل پشتیبانی پدافندی از این کشور کردند اما با این وجود به دلیل پیشرفت در سخت افزاری به جایی رسیده‌ایم که حمله نظامی دشمن به ایران منتفی شده است.

قناعت تصریح کرد: امروز اقتدار سخت افزاری ایران به رخ جهانیان کشیده شده و یکی از وظایف مهم معلمان، تربیت نیروهای شایسته در طراز ایران اسلامی است لذا یکی از دغدغه‌های مهم دولت، حوزه فرهنگیان بوده که در این راستا طرح رتبه‌بندی فرهنگیان بعد از ۱۵ سال با کمک مجلس اجرا شد.

استاندار با تأکید بر اینکه نگاه دولت به فرهنگیان، نگاهی استراتژیک است، متذکر شد: وظیفه همه مسئولان این است که همواره در خدمت جامعه فرهنگی و معلمان باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در وعده صادق معلمان هم شریک بودند زیرا این قشر افرادی همچون شهید تهرانی مقدم و سردار حاجی زاده‌ها را تربیت کردند تا امروز به اقتدار موشکی برسیم.

سلمان اسحاقی با اشاره به اینکه امروز رژیم صهیونیستی و دشمنان نظام جمهوری اسلامی متوجه شده اند که اگر بخواهند روزی به انقلاب اسلامی آسیب بزنند باید زیرساخت‌های تعلیم و تعلم کشور را مورد هدف قرار دهند افزود: ایجاد نارضایتی در بین معلمان و فرهیختگان مورد هدف دشمن است لذا باید حاکمیت و دولت نسبت به قشر فرهیخته هوشیار باشند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس و دولت باید اول در عمل ارادت خود را به جامعه معلمی نشان دهد اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی، مجلس یازدهم و دولت سیزدهم در عمل نشان داد که ایمان و باور قوی نسبت به شان و منزلت مقام معلم داشته‌اند لذا نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرایی کرده‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: قصور و نیازهایی در روند اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان وجود دارد که باید اصلاح شود، اما بعد از ۱۵ سال مجلس یازدهم این جسارت را داشت که طرح را تصویب کند، و اگر دولت سیزدهم نبود قطعا این طرح با چالش مواجه می‌شد.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای این طرح گذاشته شد تا نیازهای این قانون را رفع و به یک قانون جامعی برسیم، گفت: این مهم از افتخارات مجلس یازدهم و دولت سیزدهم بودلذا امیدواریم در بحث رتبه بندی معلمان آنطور که قانون تصویب شده محقق شود.

اسحاقی همچنین ضمن یاد و خاطره شهدای استان همانند شهید کاوه، شهید ناصری و دیگر افراد سرشناس گفت: این افراد موجب بغض و کینه دشمن شدند و این مهم افتخار ما است که حاصل تربیت جامعه فرهنگی هستند.

در این آیین ضمن تجلیل از خانواده شهید دانش آموز «محمد مهدی فانی» و معلم شهید «محمد عبداللهی کاریز نو»، از تلاش‌های ۳۰ معلم نمونه استانی، شهرستانی و جهادگر قدردانی شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها