کد خبر: 709551
تاریخ انتشار :

ناتو به هر قیمتی اوکراین را عضو خود می‌کند؟/ روسیه واکنش نشان داد

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه گفت، بعید است بلوک نظامی ناتو قوانین موجود را برای پیگیری سریع الحاق اوکراین به ناتو دور بزند.

ناتو به هر قیمتی اوکراین را عضو خود می‌کند؟/ روسیه واکنش نشان داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سرگئی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه در پاسخ به اینکه آیا احتمال دارد ائتلاف ناتو برای پیوستن سریع اوکراین به خود قوانین و رویه‌های کنونی را دور بزند، گفت: «خیر فکر نمی‌کنم ناتو چنین کاری انجام بدهد.»

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود آورده است: «راب بوئر»، رئیس کمیته نظامی ناتو در مارس ۲۰۲۴ گفته بود که عضویت اوکراین در ائتلاف نظامی ناتو یک معامله تمام شده است، اما بحث در مورد اینکه چه زمانی انجام شود و چه اتفاقی می‌افتد، ادامه دارد.

اواخر سپتامبر ۲۰۲۲، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که این کشور با سرعت در حال حرکت به سمت تحقق درخواست پیوستن به ناتو است. با این حال، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفته است که عضویت کامل اوکراین در این ائتلاف تا پس از پایان درگیری اوکراین غیرممکن است.

«مجولیان اسمیت»، فرستاده دائم ایالات متحده در ناتو در اواخر آوریل گفته بود، زلنسکی برای نشست آتی ناتو در تابستان امسال در واشنگتن دعوت خواهد شد زیرا اوکراین موضوع کلیدی در این نشست خواهد بود، اما اضافه کرد که انتظار ندارد ناتو، کی‌یف را برای پیوستن به ناتو دعوت کند. استولتنبرگ همچنین در ماه آوریل گفته بود، انتظار ندارد در نشست آتی درباره عضویت اوکراین در ائتلاف توافق شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها