کد خبر: 709555
تاریخ انتشار :

تشریح وضعیت فوق بحرانی در غزه به روایت سازمان ملل

رئیس امدادرسانی سازمان ملل متحد در مورد شرایط وخیم در نوار غزه هشدار داد؛ جایی که محاصره رژیم صهیونیستی باعث شده غیرنظامیان در آستانه قحطی و مرگ قرار بگیرند.

تشریح وضعیت فوق بحرانی در غزه به روایت سازمان ملل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، مارتین گیریفیث، رئیس امدادرسانی سازمان ملل متحد در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) نوشت: « غیرنظامیان در غزه گرسنگی می‌کشند و کشته می‌شوند و جلوی ما برای کمک به آنها گرفته می شود.»

خبرگزاری آناتولی نوشت: گریفیث با تاکید بر اینکه هیچ چیز و هیچکس اجازه ورود یا خروج از غزه را در سه روز گذشته نداشته است، توجهات را به تصویر وحشتناک منطقه‌ای جلب کرد که از تدارکات ضروری و کمک‌های حیاتی جدا شده است.

رئیس امدادرسانی سازمان ملل با برجسته کردن وضعیت ناامیدکننده‌ای که غزه با آن مواجه است، همچنین تاکید کرد: «بسته بودن گذرگاه‌ها به معنای نداشتن سوخت، عبور و مرور کامیون‌ها، ژنراتور، آب، برق و تردد افراد و کالاها است.»

وی با بیان اینکه بستن گذرگاه‌ها به معنای عدم کمک است، بر بن بست انسانی که ارسال و تلاش‌های امدادی را فلج کرده، تاکید کرد.

این مقام مسئول سازمان ملل ادامه داد: «ارسال کمک‌ها به غزه مسدود شده است. تیم‌های ما نیز متوقف شده‌اند. این وضعیت امروز غزه است.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها