کد خبر: 709558
تاریخ انتشار :

شعارهای ضداسرائیلی آمریکایی‌ها به روایت علم‌الهدی

امام جمعه مشهد گفت: امروز جوانان آمریکایی در برابر همه جنایات دولت، پلیس و سربازان آمریکایی مقاومت می‌کنند و از شعار ضدصهیونیستی دست برنمی‌دارند.

شعارهای ضداسرائیلی آمریکایی‌ها به روایت علم‌الهدی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز ۲۱ اردیبهشت در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز ولادت بانوی کریمه اهل بیت(ع)، به تحولات اخیر دانشگاه‌های آمریکا و اعتراض دانشجویان در محکومیت جنایات صهیونیست‌ها اشاره و اظهار کرد: جنبش دانشجویی از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در آمریکا سابقه نداشته و وقوع آن در آمریکایی که حامی اصلی صهیونیست‌هاست، اهمیت مضاعف دارد. خصوصاً اینکه در دل مردم آمریکا و آن هم نخبه‌ترین طبقات جامعه این کشور این حرکت ضدصهیونیستی به صورت یک جنبش کامل، کوبنده و توفنده صورت گرفته است.

وی ادامه داد: سرکوبی این جنبش توسط آمریکا، تابلویی شده که دموکراسی لیبرالی آمریکایی را به همه عالم نشان داده و همه فهمیده‌اند حقیقت حرف اینها چیست. چگونه می‌شود یک استاد دانشگاه توسط یک پلیس روی زمین کشیده شود و دستبند بخورد فقط به این دلیل که با صهیونیست‌ها موافق نیست؟

نماینده ولی فقیه با تأکید بر ضرورت جریان‌شناسی جنبش دانشجویی آمریکا، عنوان کرد: ریشه این جنبش دانشجویی در دو نامه‌ای است که در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی توسط رهبر معظم انقلاب نگاشته شد. آن زمان که این نامه خطاب به دانشجویان آمریکایی نوشته شد، یک عده در داخل کشور می‌گفتند مگر امکان دارد دانشجوی آمریکایی دلبسته این مبانی و معارف شود؟ 

علم‌الهدی تأکید کرد: با آن لحن و خطابی که رهبر معظم انقلاب در آن نامه خطاب به جوانان داشت، از همان‌جا این جریان آغاز شد. نامه‌ای که توسط ولی امر مسلمین جهان نوشته شده و با آن نفوذ کلام جریان یافته، مسلم است در دل هر جوان و انسان آزاده‌ای حتی آمریکایی و اروپایی اثر می‌گذارد. مسئله فلسطین هم از آن زمان مطرح شد تا این جوانان حقیقت‌جو با دغدغه‌های انسانی و اخلاقی بیشتر آشنا شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، علم الهدی با اشاره به فرازهایی از نامه دوم رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان آمریکایی، بیان کرد: این نامه‌ها، جوانانی را ساخت که امروز در برابر همه جنایات دولت، پلیس و سربازان آمریکایی مقاومت می‌کنند و از شعار ضدصهیونیستی دست برنمی‌دارند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در مقابل دشمن، سه راه وجود دارد؛ جنگ، تسلیم یا بازدارندگی. کامل‌ترین راهبرد نیز همین بازدارندگی یا با قدرت زندگی کردن است تا دشمن جرئت نکند وارد جنگ شود. این موضوع را اخیراً به چشم شاهد هستیم و مدت‌هاست دیگر هیچکس از سردمداران نظام سلطه جرئت نکرده ما را تهدید به جنگ کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها