کد خبر: 709633
تاریخ انتشار :

سردار رمضان شریف:

عملیات وعده صادق فصل جدیدی در رویارویی ایران با دشمنان بود

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات وعده صادق رونمایی و آغاز فصل جدیدی از رویارویی ایران با دشمنان عنوان کرد و گفت: درصد قابل توجهی از تسلیحاتی که در این عملیات شلیک شده بود متناسب با طرح‌ریزی عملیات با موفقیت عمل کرد.

عملیات وعده صادق فصل جدیدی در رویارویی ایران با دشمنان بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سردار رمضان شریف روز شنبه در همایش "مدار امید" گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی در سالن ولایت اردبیل با اشاره به دشمنی‌های استکبار جهانی با انقلاب اسلامی طی ۴۵ سال اخیر اظهار کرد: استکبار جهانی به سرکردگی اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا با وجود اختلافاتی که با هم داشتند، نمی‌خواستند گفتمان سومی به اسم انقلاب اسلامی شکل بگیرد چون می‌دانستند که این محتوای مستحکم و هماهنگ با فطرت انسان‌ها در هر نقطه‌ای از زمین می‌تواند برای آنها زلزله سیاسی درست می‌کند.

وی اضافه کرد: ۴۵ سال قبل معمار کبیر انقلاب اسلامی درباره رژیم صهیونیستی فرمودند "اینها نه تنها دشمن فلسطینی‌ها و مسلمانان بلکه دشمن بشریت هستند" ، طی ۴۵ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، موضوع فلسطین و ظلم رژیم صهیونیستی از کلید واژه‌های مطرح در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۴۵ سال طول کشید تا دنیا در هفت ماه اخیر به ماهیت رژیم صهیونیستی پی ببرد، یادآورشد: تظاهرات دانشجویان در دانشگاه‌های غربی علیه ظلم رژیم صهیونیستی نشان دهنده دوراندیشی و حکیمانه بودن تدابیر امامین انقلاب به عنوان سرمایه و موتور محرکه انقلاب اسلامی است و شاهد هستیم که با چه وسعت دیدی ۴۵ سال قبل درباره ماهیت این رژیم به افکار عمومی هشدار دادند.

وی خاطرنشان کرد: دنیا در هفت ماه گذشته چشم خود را باز کرد و دید که این رژیم از هیچ جنایتی در این سرزمین محاصره شده بدون پدافند هوایی دریغ نکرد و بیش از ۳۵ هزار انسان بی‌گناه را به شهادت رساند و نزدیک ۷۵ هزار انسان را مجروح کرد و هزاران کودک را بی سرپرست کرد.

سردار رمضان شریف گفت: تمام هنر صهیونیست‌ها همین بمباران مناطق بود و طی این هفت ماه هیچ دستاوردی نداشتند مگر نشان دادن عمق سفاکیت و آدم‌کشی که هنوز هم استمرار دارد.

آشکار شدن ماهیت رژیم صهیونیستی محصول گفتمان انقلاب اسلامی است

این مقام نظامی کشورمان ادامه داد: طی ۷۵ سال اشغالگری، صهیونیست‌ها با ابزار رسانه از خودشان یک چهره مدرن مبادی آداب و علاقه‌مند به رعایت حقوق بشر ارائه کرده بودند و خیلی‌ها این تصویر را باور کرده بودند این در حالی بود که مردم ایران هر سال در روز قدس به دنیا متذکر می‌شد که این رژیم سفاک است و مردم فلسطین مظلوم هستند وآشکار شدن ماهیت رژیم صهیونیستی محصول گفتمان انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این رژیم در ۷۰ سال اخیر همزمان تصویری از مظلومیت و قدرت خود را برای جهانیان ترسیم کرد ، قدرتی که بخش عمده آن واقعیت نداشت.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: پایه‌های گفتمان غربی‌ها درباره حقوق بشر سست شده است و امروز حتی خود کسانی که زیر پرچم اینها زندگی می‌کنند به این نتیجه رسیده‌اند.

سردار رمضان شریف با اشاره به سرکوب دانشجویان معترض به جنایات صهیونیست‌ها در دانشگاه‌های غربی گفت: دانشجویان این دانشگاه‌ها نه شیشه شکستند ، نه به جایی حمله کردند فقط اعلام انزجار کردند اما شاهد هستیم که سخت‌ترین احکام را برای اینها صادر کردند.

اگر آمریکا به داد رژیم صهیونیستی نرسیده بود چیزی از آن نمانده بود

سردار رمضان شریف تصریح کرد: اگر آمریکا به داد صهیونیست‌ها نرسیده بود یک هیچ چیزی از این رژیم باقی نمی‌ماند ، طوری که حتی خود وزیر خارجه آمریکا در دیدار با یکی از رهبران منطقه گفت صبح روز بعد از طوفان‌الاقصی متوجه شدیم همه چیز فروپاشیده است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از مقاومت جانانه مردم غزه و رزمندگان حماس کار به جایی رسید که هواپیماهای آمریکایی که برای صهیونیست‌ها بمب و موشک ارسال می‌کنند، همزمان در عملیات نمایشی برای مردم غزه با چتر غذا می‌ریزند و این ناشی از فشار افکار عمومی بود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز صهیونیست‌ها و آمریکا منفورترین رژیم‌های روی کره زمین هستند، ادامه داد: انقلاب اسلامی که در معرض تهاجم ترکیبی و مستمر دشمنان هست اما خدا را شاکر هستیم که در همه این آوردگاه‌ها و رویارویی‌ها ملت عزیز ایران اسلامی به رهبری امامین انقلاب برنده همه صحنه‌ها بوده است.

وی همچنین با اشاره به تقدیم بیش از سه هزار و ۴۰۰ شهید از استان اردبیل اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ هزار شهید برای بقا و تداوم راه این انقلاب و رسیدن به آرمان‌هایی که امام راحل تصویر کردند و برای رسیدن به نتایجی که تدابیر رهبر بر آن تعلق گرفته، تقدیم شده است.

سردار رمضان شریف افزود: برای این انقلاب و نظام مقدس شهدایی مانند شهید مطهری و شهید قدس سردار قاسم سلیمانی تقدیم شده است و فکر اندیشه، تئوری رزم، شهادت، شهامت و حکمت در نظام مقدس تدبیر موج می‌زند و با این شرایط چرا به آینده امیدوار نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رویکردهای دشمن در عرصه رسانه‌ای و جنگ نرم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: دشمن تلاش می‌کند مردم را از انقلاب اسلامی پشیمان کند ، در این راستا هزاران محتوای فرهنگی تولید کردند تا بگویند نظام شاهنشاهی ایران را آباد کرد و همچنان بر آن پای می‌فشارند.

سردار رمضان شریف تصریح کرد: دومین دستور کار آنها این است که شرایط کشور را بحرانی نشان دهند و این گزاره را به اذهان متبادر کنندکه شما مشکلات زیادی دارید و اگر پایتان را از ایران بیرون بگذارید همه دنیا گل و بلبل است.

این مقام نظامی کشورمان گفت: اینها با این گزاره‌ها می‌خواهند جوانانی که انقلاب و دفاع مقدس را ندیده‌اند نا امید کنند و در این شرایط وظیفه اصحاب رسانه است که تصویری واقعی و قدرتمند از ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به دنیا ، افکار عمومی و جوانان خود نشان دهند.

طوفان الاقصی تصویر برساخته صهیونیست‌ها را درهم شکست

وی در بخش دیگری از سخنانش با ارائه تحلیلی از علیات طوفان الاقصی گفت: یکی از کارکردهای اساسی و بزرگ طوفان الاقصی در هم شکستن تصویری بود که صهیونیست‌ها از قدرت دفاعی و امنیتی خود ترسیم کرده بودند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: بن گورین از بنیانگذاران رژیم صهیونیستی می‌گوید ما اگر ۱۰ پیروزی به دست بیاوریم مهم نیست به راه خود ادامه می‌دهیم ، اما اگر یک شکست نظامی بخوریم ما تقریبا تمام هستیم ، تئوری آنها در ۷۰ سال گذشته این بوده که جنگ باید در خارج از جغرافیای سرزمین اشغالی رخ بدهد و نباید جنگی در محدوده ۲۷ هزار کیلومتر صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ ۶ روزه اعراب و اسرائیل، آمریکا با ره اندازی پلی که در پشتیبانی از صهیونیست‌ها می‌زند مانع از شکست این رژیم می‌شود ، به طوری که با وجود شکست صهیونیست‌ها در مرحله اول ظرف کمتر از ۶ روز بخشی از صحرای سینا از مصر بلندی جولان سوریه ، رود اردن و غزه امروز را تصرف می‌کنند و برای سال‌های متمادی ارتش کشورهای عربی را تحقیر می‌کنند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در ۴۵ سال گذشته ارتش رژیم صهیونیستی نه تنها ضعیف‌تر نشده است بلکه آنها هر روز بر توان خود افزوده‌اند چون می‌دانند که در معرض نابودی هستند و اشغالگر هستند و می‌دانند در سرزمینی که اشغال کردند، دوام نخواهد آورد.

فلسطینی‌ها امروز پرچمدار امت اسلامی هستند

وی ادامه داد: حمایت انقلاب اسلامی از مردم فلسطین و جلوگیری از فراموش شدن نام فلسطین از افکار عمومی و اعتماد به نفسی که این انقلاب به مردم این کشور داد باعث شد فلسطینی ها امروز پرچمدار امت اسلامی شدند و این محصول گفتمان انقلاب اسلامی، نگاه امامین انقلاب و بازگشت مردم فلسطین به اصل خودشان است که راه مقاومت را برگزیدند.

سردار رمضان شریف گفت: کسانی که زمانی در زندان‌های صهیونیست‌ها بودند، عملیات بزرگی را هدایت کردند به طوری که هفت ماه صهیونیست‌ها بر دروازه‌های غزه می‌کوبند اما هیچ حاصلی برایشان نداشته است.

ناکامی صهیونیست‌ها در دستیابی به اهداف اعلامی

وی کوچاندن مردم از غزه، نابودی حماس و آزادی گروگان‌ها را سه هدف اعلامی صهیونیست‌ها از عملیات نظامی هفت ماه اخیر عنوان کرد و تصریح کرد: این رژیم طی این مدت به هیچ یک از اهداف اعلامی رسانه‌ای دست نیافته است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اتفاق بزرگتر این است که این رژیم در کنار شکست نظامی و امنیتی در افکار عمومی و اذهان ملت‌های دنیا هم شکست خورد و آشکار شدن ماهیت این رژیم دستاورد بزرگی برای این عملیات بود.

وی گفت: صهیونیست‌ها تصور کردند با تغییر صورت مساله می‌توانند یک پیروزی به اسم خود ثبت کنند و از این طریق افکار عمومی مساله غزه و حماس را به فراموشی بسپارد و برای همین تلاش کردند طوری با ایران وارد نبرد شوند و بگویند وقتی ما در نبرد ایران هستیم ، بقیه حساب کار را بکنند اما اراده خداوند طور دیگری رقم خورد.

می گفتند در دام صهیونیست‌ها نیفتید/جریانی به دنبال کوچک نشان دادن توانمندی کشور است

وی اضافه کرد: ۲ هفته قبل از عملیات وعده صادق خیلی از نویسندگان داخلی و بیرونی بعضا دلسوزانه و یا به علت عدم شناخت از توانمندی ما و ناتوانی دشمن ما را نصیحت می‌کردند که این دام صهیونیست‌ها برای وارد کردن ایران در این ماجراست ، آنها به مسائل اشراف نداشتند و وقتی که شاهد بیان صریح رهبر معظم انقلاب درباره تنبیه رژیم صهیونیستی بودند تعجب کردند چون باور نداشتند.

سردار رمضان شریف افزود: متاسفانه در داخل کشور هم جریانی تلاش می‌کند با محوریت تولیدات خارجی داشته‌ها و توانمندی کشور را کوچک بشمارد و نداشته دشمن را بزرگ جلوه دهد.

این مقام نظامی کشورمان گفت: وقتی هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک آمریکا که پیچیده‌ترین تکنولوژی داشت را با سامانه پدافندی ساخت ایران زدیم خیلی از کسانی که به قدرت نظامی ایران باور نداشتند متوجه این موضوع شدند ولی در داخل کشور به هر دلیل نمی‌خواهند باور کنند.

لحظه‌ای برای توانمندسازی دفاعی کشور فرصت از دست ندادیم

سخنگوی سپاه پاسداران اظهار کرد: ۲ هفته مانده به عملیات وعده صادق اینها تصور می‌کردند چه معرکه‌ای به پا می‌شود و نمی‌دانستند که با تدبیر حکیمانه رهبر انقلاب بعد از دفاع مقدس لحظه‌ای را برای شناخت توان و نقاط ضعف دشمن و توانمندسازی دفاعی کشور از دست ندادیم، لحظه‌ای فرزندان شما در نیروهای مسلح و سپاه غفلت نکردند و تدابیر رهبر معظم انقلاب را مو به مو اجرا کردند و وقتی مقام معظم رهبری گفتند رژیم صهیونیستی باید تنبیه شود به بهترین شکل اقدام شد.

حمله به پایگاه نواتیم در رزمایش پیامبر اعظم ۱۸ تمرین شده بود

سردار رمضان شریف خاطرنشان کرد: ما ده‌ها بار در رزمایش‌های سپاه نحوه مقابله با دشمن که اسرائیل کوچک‌ترین آنهاست را تمرین کرده بودیم و پایگاه نواتیم که در این عملیات مورد اصابت قرار گرفت، در رزمایش پیامبر اعظم ۱۸ تمرین شده بود.

وی اضافه کرد: عملیات به گونه‌ای طراحی و اجرا شد که دشمن علیرغم اینکه مطلع بودند و هیچ وقت اصل غافلگیری هم در این عملیات مطرح نبود می‌دانستند بعد از خطای راهبردی در حمله به کنسولگری به دام ما افتادند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: حدود ۱۳ روز طول کشید تا ایران اسلامی به افکار عمومی دنیا و بفهماند که صهیونیست‌ها خطا کردند و این خطا را به اسم آنها ثبت کرد ، بعد اقدام تنبیهی را به بهترین شکل انجام داد و با این عملیات فصل جدیدی در رویارویی ایران با دشنان رونمایی شد.

سردار رمضان شریف با بیان اینکه عملیات وعده صادق اولین عملیات ما بعد از دفاع مقدس بود، اضافه کرد: در دفاع مقدس ما با دشمن مرز زمینی داشتیم اما در این عملیات تنبیه متجاوز از راه دور و به بهترین شکل ممکن انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها برای اینکه بتوانند بر شکست خود سرپوش بگذارند، دقایق اول شروع عملیات گفتند ۹۹ درصد موشک‌ها و پهبادها را هدف قرار دادیم و این در حالی بود که عملیات ادامه داشت و هنوز به پرتاب برخی از تسلیحات ۲ ساعت مانده بود.

این مقام نظامی کشورمان یادآورشد: رژیم صهیونیستی کنترل بسیار زیادی بر فضای رسانه‌ای داشت اما در تصاویری که برای چند ثانیه خودشان منتشر کردند نشان داد که عبارت" ۹۹ درصد" عملیات روانی بیش نیست.

درصد قابل توجهی از تسلیحات شلیک شده با موفقیت عمل کرد/ کسی که باید پیام را می‌گرفت، گرفت

وی خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از تسلیحاتی که شلیک شده بود متناسب با طرح‌ریزی عملیات با موفقیت عمل کرد ، کسی که باید پیام را می‌گرفت گرفت و ما خدا را شاکر هستیم و این عظمت محصول تدبیر، اراده، هوشمندی و شجاعتی بود که در رهبری انقلاب می‌دیدیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خیلی از رهبران دنیا باور نمی‌کردند ما حتی اراده شلیک داشته باشیم، قوی‌ترین سیستم پدافندی دنیا در اختیار اینهاست به جهت اینکه جغرافیای اراضی اشغالی محدود است، توان زیادی برای تقویت سیستم پدافندی گذاشتند تا از این جغرافیا دفاع کند ، علاوه بر این قوی‌ترین نیروی هوایی هم در اختیار دارند اما خودشان اعتراف کردند.

رمضان شریف با اشاره به کمک و حمایت برخی از کشورها از رژیم صهیونیستی در عملیات وعده صادق اظهار کرد: بایدن گفت ما به اتفاق ۱۰ کشور از جمله آلمان و انگلیس به اسرائیل کمک کردیم تا از این حمله مصون بمانند اما اراده خدا چیز دیگری بود و همه با هم در مقابل عملیات ما ناکام ماندند.

این مقام نظامی کشورمان تصریح کرد: به جرات می شود گفت همه آنچه این کشورها در پدافندی توانستند پای کار آوردند اما همانطور که فرمانده هوافضای سپاه گفت کمتر از ۲۰ درصد از امکانات و تجهیزات در این عملیات استفاده شد و این حاکی از قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: امام راحل در اوج پیروزی دفاع مقدس در آزادسازی خرمشهر فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد اینجا هم خدا این عملیات را به سرانجام مطلوب رساند و تا زمانی که ما به عنوان سربازان اسلام ولایت کار خود را درست انجام دهیم پیروزی از آن ما خواهد بود.

استحکام نظام جمهوری اسلامی بیش از چیزی است که در رسانه دیده می‌شود

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استحکام نظام مقدس بیش از آن چیزی است که در عرصه رسانه تصویر می شود، گفت: حکمت، درایت ، عقلانیت و شجاعیت در تصمیمات نظام مقدس جمهوری اسلامی موج می زند همه دنیا به این اعتراف می کند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند بر درجات متعالی شهید قدس سردار سلیمانی عزیز بیفزاید که شاگردانی تربیت کرد که امروز صهیونیست‌ها متحیر مانده چگونه هفت ماه در سرزمین محاصره شده مقاومت کرده است و مطمئن باشید برنده این صحنه رزمندگان و مردم مقاوم غزه هستند.

منبع: ایرنا 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها