کد خبر: 709865
تاریخ انتشار :

آیت‌الله جوادی آملی: اشتغال، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود

جوادی آملی گفت:تولید و اشتغال، سفارشی نیست، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود، بلکه این علم است و صنعت است و مدیریت، لذا در این بخش ها نباید تنگ نظر بود.

آیت‌الله جوادی آملی: اشتغال، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز -  آیت الله جوادی آملی گفت:تولید و اشتغال، سفارشی نیست، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود، بلکه این علم است و صنعت است و مدیریت، لذا در این بخش ها نباید تنگ نظر بود.

وی در دیدار دکتر مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم و هیئت همراه بر اهمیت درختکاری تاکید داشته و اظهار داشتند: شهرداری و شهرداران باید بدانند که اولین کار آنها برای زیبایی شهر و هنر شهر، درختکاری و سنت احیای حسنه آن است، اهمیت درختکاری در اسلام در این حدیث شریف آمده است که «مَنْ سَقِی طَلْحَةً اَوْ سِدْرَةً فَکَاَنَّما سَقِی مُؤمِناً ظَمَأً»؛ یعنی هر کس درخت محتاج به آبیاری را سیراب نماید، گویا انسانِ مؤمنِ تشنه را سیراب نموده است.

وی اظهار کرد: مردم ما، ظاهر و باطن یکسانی را از مسئولین می خواهند، لذا اگر مسئولین می خواهند که پیش خدا و پیامبر و اهلبیت علیهم السلام، آبرومند باشند، باید اختلافات را کنار گذاشته و این گروه و آن گروه نکنند و اگر اختلاف نظری هست در بین خودشان مسائل را با گفتگو حل نمایند. شهر، برای همه است و همه باید برای آبادانی آن تلاش کنند.

جوادی آملی ادامه داد: اگر کسی کاری از دستش بر می آید باید او را تقویت کنیم نه اینکه طرد کنیم، دین اسلام به ما می فرماید که اگر کسی کاری را درست انجام می دهد و شما به آن کار راضی هستید، شما نیز در ثواب انجام آن کار شریک هستید، لذا آنچه اهمیت دارد این است که کارها انجام شود تا مردم از مزایای آن بهره مند گردند.

او در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تولید و اشتغال نیز تاکید داشته و اظهار کرد: تولید و اشتغال، سفارشی نیست، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود، بلکه این علم است و صنعت است و مدیریت، لذا در این بخش ها نباید تنگ نظر بود، بلکه باید با تخصص و فکر، کارها را پیش برد تا خدای ناکرده کسی در کشور نباشد که دست خالی به منزل بود تا آبروی همگان پیش زن و بچه خود محفوظ بماند، باید با مردم با کرامت برخورد کرد تا مردم کریمانه و عالمانه زندگی کنند

 

منبع: شفقنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها