کد خبر: 710244
تاریخ انتشار :

ورود مستقیم انگلیس به بررسی یک حمله جنایتبار در غزه

وزیر امور خارجه انگلیس حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به امدادگران سازمان ملل متحد در غزه را «فاجعه‌بار» نامید و خواستار تحقیقات کامل در این زمینه شد.

ورود مستقیم انگلیس به بررسی یک حمله جنایتبار در غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، دیوید کامرون با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: کشته شدن یک کارمند سازمان ملل متحد و مجروح شدن یک نفر دیگر در حین سفر به جنوب غزه، فاجعه بار است.

وی افزود: همانطور که دیروز در تماس با سیگرید کاگ هماهنگ کننده جدید سازمان ملل متحد در امور غزه اعلام کردم، بریتانیا تمامی حملات به امدادگران را محکوم می کند و ما از درخواست سازمان ملل متحد برای تحقیقات کامل در این زمینه حمایت می کنیم.

بر اساس گزارش‌ دیده‌بان حقوق بشر، نیروهای صهیونیستی از هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) تاکنون دست‌کم هشت بار به کاروان‌ها و ساختمان‌های متعلق به امدادگران حمله کرده است. این درحالیست که گفته می‌شود سازمان‌های امدادی مختصات خود را به مقام های صهیونیستی برای تضمین حفاظت از آنها، ارائه کرده بودند.

دوشنبه گذشته صهیونیست‌ها بسته‌های مواد غذایی و کیسه‌های غلات کاروان‌های کمک رسانی به غزه را پاره و در کنار جاده رها کردند. دیروز هم تصاویری منتشر شده است که نشان می‌دهند این کامیون‌ها به آتش کشیده شده‌اند.

تصاویر این حمله به کاروان‌های بین‌المللی کمک به فلسطینی‌ها در کرانه باختری اشغالی به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر و با انتقادات زیادی مواجه شده است.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی طی هفت ماه گذشته، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته و ضمن بستن تمام گذرگاه‌ها و جلوگیری از ورود کمک‌های امدادی، این منطقه را به یک ویرانه تبدیل کرده است.

این رژیم همچنین به بهانه نابودی حماس قصد دارد تا به شهر مرزی رفح، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی پناه گرفته‌اند، حمله کند. این مساله نگرانی بین‌المللی را برانگیخته و به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که چنین اقدامی بحران انسانی در نوار غزه را وخیم‌تر می‌کند.

بر اساس گزارش‌ها، تاکنون افزون بر ۳۴ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۷ هزار نفر دیگر در حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه مجروح شده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها