کد خبر: 710250
تاریخ انتشار :

گزارش تکان‌دهنده عفو بین‌الملل از آوارگان فلسطینی

سازمان عفو بین‌الملل امروز (چهارشنبه) در گزارشی به مناسبت روز «نکبت» (یوم النکبه) به رکورد رژیم صهیونیستی در آواره کردن فلسطینی‌ها از سرزمین‌شان اشاره کرد.

گزارش تکان‌دهنده عفو بین‌الملل از آوارگان فلسطینی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، عفو بین‌الملل در این باره اعلام کرد که آوارگی اجباری حدود ۲ میلیون فلسطینی و تخریب اموال و زیرساخت‌ها در نوار غزه، سابقه و رکورد وحشتناک رژیم صهیونیستی در آواره کردن فلسطینی‌ها و ادامه امتناع آن از احترام به حق بازگشت فلسطینی‌ها را نشان می‌دهد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این سازمان بر ضرورت برآورده کردن خواسته و حق بازگشت فلسطینی‌ها تاکید کرد و خواستار یادآوری این نکته به جهانیان شد که رژیم صهیونیستی بیش از ۷۶ سال است که آنها را با نقض آشکار قوانین بین‌المللی از این حق مشروع محروم کرده است.

در گزارش عفو بین‌الملل آمده است: اسرائیل در روزهای اخیر با تشدید عملیات خود در منطقه، بیش از ۱۵۰ هزار فلسطینی را به زور از رفح در جنوب نوار غزه آواره کرده و جان هزاران نفر را به خطر انداخته و همزمان از رسیدن کمک‌های بشردوستانه جلوگیری کرده است.

«اریکا گوارا روزاس» مدیر تحقیقات، دفاع، سیاست و کمپین‌های سازمان عفو ​​بین‌الملل در این باره گفت: «نسل‌های فلسطینی در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی به دلیل آسیب‌های ناشی از ریشه‌کن کردن و آواره شدن برای چندین بار، بدون هیچ چشم‌اندازی برای بازگشت به خانه‌های خود، به شدت آسیب دیده‌اند.

وی افزود: بسیار وحشتناک است که صحنه‌های وحشتناک نکبت ۱۹۴۸ بار دیگر تکرار می‌شود و تعداد زیادی از فلسطینی‌ها در غزه مجبور به ترک خانه‌های خود با پای پیاده در جستجوی امنیت می‌شوند.

در ادامه این گزارش آمده است که گروه‌های صهیونیستی بین سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۴۹ فلسطینی‌ها را مجبور به ترک خانه‌ها و سرزمین‌های خود کردند، و این درحالی بود که آنها امیدی برای بازگشت خود یا فرزندانشان ندارند.

طبق این گزارش، همچنین سرنوشت مشابهی برای بیش از ۳۵۰  هزار فلسطینی که در نتیجه جنگ ژوئن ۱۹۶۷ و اشغال غزه و کرانه باختری و همچنین قدس رقم خورد.

عفو بین‌الملل در پایان نوشت: در این روز نکبت، سرنوشت فلسطینی‌ها خطرناک‌تر از هر زمان دیگری شده است و در معرض نقض سیستماتیک حقوق بشر بوده و تحت یک اشغالگری وحشیانه قرار گرفته‌اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها