کد خبر: 717443
تاریخ انتشار :

مهمترین دغدغه‌های عبدالملکی در روزهای پایانی دولت | لباس تنگ نپوشید، لاک نزنید و موسیقی پخش نکنید

در این ایام دولت سیزدهم در روزهای آخر فعالیت خود به سر می‌برد و اکثر وزرا و مقامات به دنبال انجام امور کارهای ناتمام خود هستند تا مجموعه تحت مدیریت خود را با شرایط بهتری تحویل دولت‌مرد بعدی بدهند.

مهمترین دغدغه‌های عبدالملکی در روزهای پایانی دولت | لباس تنگ نپوشید، لاک نزنید و موسیقی پخش نکنید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در این بین برخی از مقامات دولت ابراهیم رئیسی که از نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری خشمگین و افسرده هستند نه تنها به دنبال سروسامان دادن به مجموعه مدیریتی خود نیستند بلکه با استخدام‌های بی‌ضابطه و یا بخشنامه‌های بدون اهمیت به دنبال ایجاد تنش در سطح بدنه و جامعه هستند.

حجت عبدالملکی از جمله کسانی بود که از ابتدای شروع فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای دولت شهید رئیسی هر روز ایجاد حاشیه می‌کرد. این سورفتار در نهایت منجر به استعفای وی از این سمت شد. ولی این تمام ماجرا نبود.

عبدالملکی پس حضور در دبیرخانه مناطق آزاد نه تنها از گذشته خود درس عبرت نگرفت بلکه باز با توسل به سخنان و مصاحبه‌های متناقض دولت رئیسی را در سیبل افکار عمومی و رسانه قرار داد.

حالا در واپسین روز‌های آخر دولت سیزدهم، بدنه اجرایی مناطق آزاد به جای سروسامان دادن به فعالیت‌های دبیرخانه نیمه تعطیل این نهاد به دنبال بگیر‌و‌ببند در میان کارکنان محترم دبیرخانه هستند.

مطابق بخشنامه تازه حراست مرکزی این دبیرخانه، در حال حاضر مهمترین اقدام این مجموعه در این روز‌ها تهدید و تشکیل پرونده بابت ظاهر و پوشش پرسنل است؛ موضوعی که همیشه مورد توجه پرسنل اداری بوده است و نیازی به تذکر، تهدید و تشکیل پرونده نبوده است.

در این بخشنامه، که به تاریخ ۱۹ تیر ابلاغ شده است، کماکان مهم‌ترین دغدغه «رعایت پوشش کامل برابر موازین اسلامی و شرعی» است. به نیرو‌های حفاظت فیزیکی در این بخشنامه دستور داده شده که از همان بدو ورود با افرادی که چنین پوششی ندارند برخورد کنند.

در بخش دیگری از این بخشنامه به پرسنل دستور داده شده که از «رفتار خارج از عرف اداری» خودداری کنند و همچنین دستور داده شده که «از پخش موسیقی و کلیپ و ... در محیط کار خودداری کنند».

در پایان این بخشنامه با لحنی تحکم‌آمیز به پرسنل‌ها تذکر داده شده که در صورت عدم رعایت این «ضوابط» در مرحله اول و دوم تذکر شفاهی داده خواهد شد و در مرحله سوم به صورت کتبی تذکر داده شده و در پرونده حراستی ثبت و به کمیته انضباطی و هسته گزینش ارجاع داده خواهد شد تا «نسبت به ادامه فعالیت اداری» فرد خاطی تصمیم‌گیری شود.

به‌عبارت دیگر، عدم‌رعایت مواردی مانند پوشش مناسب (که مصادیق آن مشخص نشده و به سلیقه حراست واگذار شده) و یا پخش موسیقی در محیط کار به دستور حجت عبدالملکی موجب اخراج پرسنل یک سازمان مهم اقتصادی در کشور خواهد شد.

بهتر بود حجت عبدالملکی به جای پرداختن به امور حاشیه‌ای، در خصوص عملکرد خود پاسخگو باشد و درباره وعده‌های رنگانگش در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی و در پروژه‌های مناطق آزاد و ادعای جذب منابع صد میلیارد دلاری توضیح دهد.

944933_960

منبع: رویداد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها