کد خبر: 506406
تاریخ انتشار :

مخالفت سازمان هواپیمایی با قطع دسترسی سایت‌های فروش بلیت

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رضا جعفرزاده اظهار داشت: یکی از مزایای زندگی‌کردن در دنیای امروز، کوتاه‌شدن فاصله‌ها و سرعـت‌ یافتن اجرای امور با استفاده از فناروری‌های ارتباطی است در همین راستا امروزه مردم زمان را بسیار با ارزش دانسته و تمامی سعی خود را برای صرفه‌جویی در آن می‌کنند و برای انجام امورات مربوط به سفرهای خود از سیستم‌های یکپارچه فروش اینترنتی بلیت استفاده می‌کنند.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: این موضوع علاه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها از منظر اشتغال، شفافیت، گسترش رقابت و دسترسی عادلانه نیز مزیت‌های بی‌شماری را در بر دارد.
جعفرزاده تصریح کرد: به طور حتم شفافیت و حمایت از سیستم های یکپارچه فروش اینترنتی بلیت هواپیما فرصتی مناسب برای توسعه صنعت حمل‌ونقل هوایی به شمار می‌رود و فراهم کردن چنین فضاهایی به مردم این امکان را می دهد تا با استفاده امکانات موجود، از فرصت‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی نیز مطلع و قدرت انتخاب آنها افزایش یابد و به طور حتم با ایجاد شفافیت در این بخش تخلفات احتمالی نیز قابل کنترل خواهد بود.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: هرچند در فضای مجازی این امکان وجود دارد که برخی مسائل غیر واقعی منعکس شود اما با نهادینه شدن استفاده درست از این فضا، شرایطی را پیش روی مردم قرار می‌دهد تا در کوتاهترین زمان ممکن به امکانات موجود این صنعت دسترسی یابند.
وی افزود: بر همین اساس سازمان هواپیمایی کشوری از سیستم‌های یکپارچه فروش اینترنتی بلیت حمایت و از آن به عنوان امکانی بی‌بدیل برای صنعت یاد می‌کند.
جعفرزاده یادآورشد: البته سازمان هواپیمایی کشوری همواره برای جلوگیری از هرگونه تخلفات احتمالی، چگونگی استفاده از این فضا را به مردم یادآور شده و مراکز و سایت‌های مجاز فروش بلیت را از طریق سایت سازمان (www.cao.ir) و دیگر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی کرده است و با هرگونه اقدام به منظور ممانعت از شفافیت و محدود کردن دسترسی مردم به اطلاعات و استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها مخالف است.
وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری هیچگونه قطع دسترسی سایت‌های مجاز بلیت فروش بلیت هواپیما را توصیه نکرده است، گفت: این سازمان علاوه بر توصیه به شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر مدیریت بر نحوه توزیع بلیت هواپیما، سایت‌های دارای مجوز را به متقاضیان معرفی و برخورد با متخلفان را با مکانیزم های تعریف شده را با جدیت دنبال کرده است.
منبع: سازمان هواپیمایی کشوری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets