کد خبر: 599458
تاریخ انتشار :

بیمه سلامت آستارا: دفترچه درمانی رایگان به نیازمندان صادر می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پیمان آذریان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با اجرای این طرح، افراد بی بضاعت از یارانه دولت جهت پرداخت سرانه بیمه استفاده خواهند کرد و بر اساس اطلاعات مالی بیمه ‌گذار، نحوه مشارکت و پرداخت حق بیمه مشخص و به بیمه سلامت ارائه می‌ شود.

وی بیان کرد: ۴۵ هزار و ۵۴۴ نفر در آستارا تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ماهانه برای تامین هزینه دارو و درمان هر کدام از بیماران خاص، ۱۲ میلیون ریال پرداخت می شود و بیشتر آنها بیماران ام اس هستند.

وی ادامه داد: ۴۵ موسسه تشخیصی، درمانی و پزشکی، دندانپزشکی، داروخانه و رادیولوژی و فیزیوتراپی با اداره بیمه سلامت آستارا قرارداد دارند و سامانه نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی راه اندازی شده است.

آذریان گفت: در حین مراجعه بیماران به مراکز درمانی یا مطب، بر حسب کد ملی پرونده الکترونیکی تشکیل می شود و بیمه شده به داروخانه ها، آزمایشگاه ها یا مراکز تشخیص و درمان مراجعه و خدمات دریافت می کند.

رئیس اداره بیمه سلامت آستارا گفت: در سامانه نسخه نویسی الکترونیکی قواعد بیمه ‌گری، احراز هویت و اعتبار بیمه کنترل و نسخه پزشک تجویز و ثبت می ‌شود و تجمیع اطلاعات بیماران، پردازش صحیح، حذف دفترچه‌ های کاغذی و مدیریت هزینه درمان از مزایای آن است.

وی یادآور شد: با رویکرد سلامت محور دولت تدبیر و امید، اجرای ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه و سیاست رهبری در حوزه سلامت، مردم از بیمه سلامت بهره مند شده اند و شهروندان می‌توانند با شماره‌ گیـری کد دستـوری # ۱۶۶۶ * از طریق موبـایل و اعلام کد ملی خود از وضعیت بیمه خود مطلع شوند.

سوم تا نهم آبان ماه هفته بیمه سلامت است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای ۶ مرکز بهداشتی درمانی، ۲۵ خانه بهداشت و یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی است.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما