کد خبر: 611005
تاریخ انتشار :

راهکار پیشگیری از اعتیاد اینترنتی کودکان چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به موضوع اوقات فراغت کودکان و تبعات و آسیب‌های استفاده از تلفن همراه اشاره و اظهار داشت: امروزه تلفن همراه‌ به عضوی مهم در خانواده ایرانی تبدیل شده و آموزش‌های آنلاین، سرگرمی‌ها، انجام کارهای روزمره و خدمات آنلاین بانکی را می‌توان مهمترین علل گرایش به آن دانست.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: از آنجایی که تلفن همراه می‌تواند آسیب‌های مختلفی به همراه داشته باشد، لذا باید با این عضو جدید با حساسیت و دقت برخورد کرد.

وی به برخی از آسیب‌‌هایی که تلفن همراه برای کودکان دربردارد اشاره و تصریح کرد: قرارگرفتن در معرض محتوای نامناسب، اعتیاد اینترنتی، افت تحصیلی، آسیب‌های جسمی و روحی و کاهش‌های مهارتی از جمله این آسیب‌هاست.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به راه‌های پیشگیری از آسیب‌ها اشاره و بیان داشت: بهره‌گیری از ابزارهای نظارتی برای کنترل فعالیت‌ها، وضع قوانین و زمان‌بندی برای فعالیت مجازی، آگاه‌سازی کودکان از تهدیدات ‌فضای مجازی و همچنین ارائه الگوهای اخلاقی و رفتاری مناسب به ‌کودکان‌ از جمله راه‌های پیشگیری از آسیب‌هاست.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما