کد خبر: 617714
تاریخ انتشار :

ترفند از بین بردن برق اتو روی لباس

آخرین خبر/ اتوی داغ وقتی بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های پارچه روی آن قرار می‌گیرد، به الیاف لباس آسیب می‌رساند. اگر پارچه ابریشمی را همان‌طور اتو بزنیم که لباس فرم مدرسه‌مان را، احتمالا لباس‌‌مان معیوب یا بلااستفاده می‌شود. اتو نباید مدت زمان طولانی و با درجه حرارت بالا روی پارچه بماند. بهتر است لباس‌های‌تان را از روی چپه اتو بزنید یا موقع اتوکشی یک تکه پارچه روی‌شان بیندازید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اگر به هر دلیلی لباس‌تان برق افتاد، ابتدا باید جنس پارچه و ویژگی‌هایش را بشناسید تا راه‌حل آن را پیدا کنید. لباس‌های پنبه‌ای و پشمی‌ را می‌توانید 24 ساعت در آب سرد نم کنید تا اثر برق‌افتادگی کم‌کم محو شود. لباس‌های مشکی به‌ویژه اگر الیاف‌شان مصنوعی باشد، بیشتر درمعرض برق‌افتادگی است.

اگر الیاف لباس بیش‌ازحد با اتو از بین رفت، ترمیم آن هم مشکل‌تر است. در این مواقع سرکه شبیه غول چراغ جادوی خانه‌داری است و بیشتر خرابکاری‌های خانه را می‌توان به کمک آن از بین برد. یک تکه پارچه را به سرکه آغشته کنید که رنگ نمی‌دهد و روی لباس بکشید.

بعد با یک پارچه نم‌دار سرکه را از روی لباس پاک کنید. اگر شدت برق‌افتادگی عمیق است، لباس را چپه کنید و همان پارچه آغشته به سرکه را پشت لباس قرار بدهید. بعد بخار اتو را با فاصله روی لباس بگیرید و اجازه بدهید تا سرکه جذب لباس شود. حالا همان قسمتی از لباس را به‌هم بمالید که برق افتاده‌ است. با این کار الیاف لباس کم‌کم از حالت کوبیدگی درمی‌آید و برق افتادگی محو می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما