کد خبر: 618644
تاریخ انتشار :

هوا تا دوشنبه گرم می شود

سازمان هواشناسی از افزایش دمای هوا در هفته آینده تا روز دوشنبه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع  سازمان هواشناسی  اعلام کرد که از امروز تا روز دوشنبه  دمای هوا  در اغلب نقاط کشور رو به افزایش می گذارد.

صادق ضیائیان، مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع  سازمان هواشناسی  گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت) در دامنه‌های جنوبی  البرز  شامل استان های زنجان، قزوین، البرز،  تهران  و سمنان، برخی نقاط شرق  سواحل خزر  بخصوص در مازندران، ارتفاعات رشته کوه البرز، شمال غرب کشور، دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس،  اصفهان  ، یزد، کرمان و شمال هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران و  رعد و برق  و وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد تگرگ، پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) در مناطق ذکر شده با این تفاوت که در شمال غرب سامانه تضعیف شده و وضعیت مشابه روز قبل است. یکشنبه( ۲۶ اردیبهشت) در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط دامنه‌های جنوبی آن و برخی نقاط زاگرس مرکزی  رگبار باران  گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. روز دوشنبه( ۲۷ اردیبهشت) در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود و از امروز ( پنجشنبه) تا دوشنبه روند افزایش نسبی دما در اغلب نقاط کشور حاکم می‌شود.

ضیائیان تاکید کرد: در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و خیزش  گرد و خاک  رخ خواهد داد. جمعه و شنبه ( ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت)  خلیج فارس  بویژه در نواحی مرکزی مواج است.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۴اردیبهشت) کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما