کد خبر: 623935
تاریخ انتشار :

راهنمای شکم‌گردی در نیاوران

محلهٔ نیاوران امکانات خدماتی، رفاهی و آموزشی مناسبی دارد و جزو ‍‍‍پاتوق‌های شکم‌گردی ساکنان شمال شهر هم به حساب می‌آید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یکی از محله‌های شمالی شهر تهران، محلهٔ نیاوران است. محله‌ای با خانه‌های لوکس و برج‌های بلند در کنار خانه‌های ویلایی و قدیمی. این محله که در منطقهٔ ۱ شهرداری تهران واقع شده، جزو خوش آب‌وهواترین محله‌های شهر تهران است. محله‌ای که در دامنه‌ٔ جنوبی رشته‌کوه البرز قرار دارد و با محله‌های دارآباد، تجریش، کامرانیه، فرمانیه، دزاشیب و ارتفاعات کلکچال همسایه است. محلهٔ نیاوران امکانات خدماتی، رفاهی و آموزشی مناسبی دارد و جزو ‍‍‍پاتوق‌های شکم‌گردی ساکنان شمال شهر هم به حساب می‌آید. در این محله رستوران‌ها و کافه‌های مدرن و امروزی زیادی به چشم می‌خورد. رستوران‌هایی که دکوراسیون داخلی زیبایی دارند و در کنار رستوران‌های قدیمی این محله‌، ‍پاتوق شکم‌گردان شمال شهر هستند.

1

رستوران عمو هوشنگ

یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های محلهٔ نیاوران، رستوران عمو هوشنگ است. این رستوران نرسیده به میدان باهنر نبش کوچهٔ عبداللهی واقع شده و فضایی شبیه به قهوه‌خانه دارد و غذاهای اصیل ایرانی مانند قیمه و دیزی در آن سرو می‌شود. این رستوران املت و ماست کوزه‌ای بسیار خوشمزه‌ای دارد و فضای آن سنتی و قدیمی است. این رستوران در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر تهران به نام نیاوران واقع شده و حال‌وهوای قدیمی این محله را حفظ کرده است.

رستوران ایتالیایی بوکا

رستوران بوکا یکی از ش‍لوغ‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌های محله نیاوران است. رستورانی که انواع پاستا، استیک و ‍پیتزا در آن سرو می‌شود و دارای غذاهای باکیفیت است. رستوران بوکا در شمال کاخ نیاوران، خیابان ‍پورابتهاج واقع شده و دارای فضایی دلنشین و صمیمی است.

رستوران سنتی مرشد

در کنار مغازه‌ها و رستوران‌های مدرن نیاوران، رستوران سنتی مرشد با دارا بودن فضای دلچسب و سنتی، حال و هوای متفاوتی را در این محله ایجاد کرده است. این رستوران با وجود داشتن فضای سنتی جزو رستوران‌های مجلل نیاوران محسوب می‌شود که در سه راه یاسر، انتهای خیابان صادقی قمی واقع شده است. محله‌‌ای که ساخت‌وسازهای زیادی در آن انجام شده و برای خرید آپارتمان در نیاوران  یکی از مقاصد اصلی است.

رستوران گیلار

یکی از رستوران‌های متمایز محلهٔ نیاوران، رستوران گیلار است. رستورانی با غذاهای خوش طعم گیلانی که ۵ سالی است در محلهٔ نیاوران، جزو ‍پاتوق‌های شکم‌گردی محسوب می‌شود. این رستوران غذاهای گرم و سرد نیز سرو می‌کند و کباب‌ها‌ی خوش طعم تهرانی نیز در آن سرو می‌شود. ‍پذیرایی از مهمانان با غذای گیلانی در سینی‌‌ها و ظروف مسی به جذابیت این رستوران افزوده است.

رستوران شمشیری نیاوران

برای عاشقان چلوکباب، یکی از بهترین رستوران‌ها‌، رستوران شمشیری نیاوران است. این رستوران، کباب‌های خوشمزه و بسیار معروفی دارد و چندین نوع کباب در آن سرو می‌شود. رستوران شمشیری انتخاب خوبی برای دوست‌داران غذاهای ایرانی است و کیفیت غذاهای آن مطلوب است. رستوران شمشیری در خیابان ‍‍پ‍ورابتهاج، نبش کوچهٔ محمدی واقع شده است.

رستوران هور

یکی از دلچسب‌ترین فضاها در بین رستوران‌های محلهٔ نیاوران‌، متعلق به رستوران ایتالیایی هور است. رستوران هور در مجموعهٔ فرهنگی- ورزشی جماران واقع شده و محیط آن باز و دلچسب است. رستوران هور برای چشیدن طعم غذاهای ایتالیایی در قلب نیاروان‌، انتخاب مناسبی است. این رستوران تراس بسیار زیبا و بزرگی دارد که سرو غذا در آن جزو جاذبه‌های این رستوران محسوب می‌شود.

رستوران مس توران

رستوران مس توران با اسم جذابی که دارد، جزو منحصر به فردترین رستوران‌های محله‌ نیاوران است. در این رستوران نان سنتی ‍‍پخته می‌شود و دکوراسیون داخلی آن بسیار جالب توجه است. رستوران مس توران با ظروف مسی از مهمانان ‍پذیرایی می‌کند و ایده‌های جذابی برای ‍‍پ‍ذیرایی از مهمانان دارد. از جمله این ایده‌ها آوردن لگن مسی پ‍یش از غذا برای شست‌وشوی دست‌هاست. از غذاهای محبوب رستوران مس توران‌، خورش مطنجن، شاه کباب و مسینهٔ بره است. از دیگر نکات متمایز سرو غذا در این رستوران، طبخ غذاهای سنتی یا طراحی جدید و اشتهابرانگیز است که این رستوران را از دیگر رستوران‌های منطقه متمایز کرده است. رستوران مس توران در ضلع شمالی میدان نیاوران واقع شده است.

2

رستوران ایتالیایی سنسو

از دیگر رستوران‌های ایتالیایی نیاوران‌، رستوران سنسو است. این رستوران در سه راه یاسر نبش کوچه راز واقع شده و سالادهای سزار آن بسیار معروف است. رستوران فضای لوکسی دارد و حال و هوای آن متفاوت از دیگر رستوران‌های ایتالیایی محله است. در این رستوران نوشیدنی‌های گرم و سرد نیز سرو می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما