کد خبر: 618415
تاریخ انتشار :

گرامی‌مقدم خبر داد

تعویق در رای‌گیری برای نامزد اصلاح‌طلبان + جزئیات

عضو نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان با بیان اینکه بخشی از بی‌اعتمادی‌ها مربوط به عملکرد دولت است گفت: جمعی از اعضای جبهه اصلاحات پیشنهاد کرده‌اند که این رأی‌گیری به تعویق بیفتد و بعد از ثبت‌نام‌ها این اقدام را انجام دهیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه صبح نو گفت‌وگویی با اسماعیل گرامی‌مقدم، عضو نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان و سخنگوی حزب اعتمادملی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

بخشی از بی‌اعتمادی‌ها مربوط به عملکرد دولت است

- بخشی از بی‌اعتمادی‌ به عملکرد باز می‌گردد و بخشی از این عملکرد در هشت سال گذشته مختص به جریان اصلاح‌طلب است که از دولت روحانی حمایت کرده‌اند.

- این بی‌اعتمادی مسائل و ابعاد مختلفی دارد. نمی‌توانیم بگوییم صرفا دولت به این بی اعتمادی دامن زده است؛ بلکه یک بخشی از آن است.

به‌دنبال افزایش مشارکت هستیم

- ما می‌خواهیم در انتخابات حضور پیدا کنیم. ما به‌دنبال افزایش مشارکت هستیم اما برخی جریانات اساسا رفتارشان و عملکردشان نشان می‌دهد که طرفدار مشارکت حداکثری نیستند.

- وقتی به فرمایشات رهبری در گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که می‌گویند حتی مخالفان هم بیایند و رأی بدهند. هر کشوری به‌دنبال این است که ویترین دموکراسی خود را بالا ببرد.

رای‌گیری برای نامزد اصلاح‌طلبان به تعویق افتاد

- این مصوبه که قرار بود نامزد اصلح از این ۱۴‌نفر باشد و تا پیش از ثبت‌نام هم معرفی شود تغییر پیدا کرده است.

- جمعی از اعضای جبهه اصلاحات پیشنهاد کرده‌اند که این رأی‌گیری به تعویق بیفتد و بعد از ثبت‌نام‌ها این اقدام را انجام دهیم.

در بین این ۱۴‌نفر ظریف را رأی‌آور می‌دانم

- در بین این ۱۴‌نفر اول ظریف را رأی‌آور می‌دانم؛ اگر وارد انتخابات شوند.

- بعد اگر آقای تاج‌زاده تأیید شود وی را نفر دوم می‌دانم و سومین گزینه نیز آقای پزشکیان را می‌دانم.

اصلاح‌طلبان از نامزد غیر‌اصلاح‌طلب حمایت نمی‌کنند

- از دوره انتخابات مجلس یازدهم تقریبا اصلاح‌طلبان با خود اتمام حجت کردند و با خود کنار آمدند که دیگر از نامزد غیر‌اصلاح‌طلب حمایت نکنند.

- شما دیدید ما در مجلس در خیلی از حوزه‌ها نامزد نداشتیم. الان هم خیال‌مان راحت است که ما پاسخگوی نامزدی غیر‌اصلاح‌طلب نیستیم.

- نمی‌دانم چرا برخی همچنان پافشاری می‌کنند که اصلاح‌طلبان پشت سر یک نیروی غیر‌اصلاح‌طلب قرار بگیرند.

 


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما