کد خبر: 618426
تاریخ انتشار :

عضو شورای شهر تهران تشریح کرد

جزئیات جدید پیشنهاد رشوه شورای شهر برای تایید صلاحیت!

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن تکذیب پیشنهاد رشوه اعضای شورای شهر تهران برا تایید صلاحیت، تصریح کرد: به اعضای شورای شهر افترا زده شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسن رسولی عنوان کرد: با آقای نوروزی ، نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس درباره خبر پیشنهاد رشوه سه عضو فعلی شورای شهر جهت تائید صلاحیت خود صحبت کردم و ایشان اعلام کردند که چنین صحبتی را نه درباره اعضای شورای شهر تهران و نه هیچ کدام از شورای شهر کشور نکرده‌اند.

سید حسن رسولی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در امروز شورای شهر تهران، در تذکری اظهار کرد: تذکر من مربوط به ماده 24 آیین نامه نحوه اداره جلسات است که به ضرورت صیانت از شان و منزلت نهاد شورای شهر اشاره می کند. همانطور که مستحضرید خبرگزاری فارس به نقل از آقای نوروزی، نماینده فعلی شهرستان رباط کریم و نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس خبری را باعنوان پیشنهاد رشوه سه عضو فعلی شورای شهر تهران که در انتخابات ششمین دوره شورای شهر شرکت کرده‌اند، منتشر کرده است. مضمون این خبر این بود که سه عضو شورا در قبال تائید صلاحیت پیشنهاد رشوه داده‌اند. البته در این خبر اعلام نشده است که رشوه بگیر کیست. در متن خبر پراکندگی واژگانی وجود دارد و اشاره شده است سه نفری که شورای شهر را ریاست یا اداره می کنند. با این حال این تهمت بسیار سنگینی است.

وی افزود: من دیروز با آقای حسن نوروزی تلفنی صحبت کردم به ایشان گفتم اگر مستنداتی دارید، ارائه کنید که ما خودمان در هیات رئیسه و شورا تکلیفمان را با این سه نفر روشن کنیم زیرا این اتهام سنگینی است و به اعضای شورای شهر افترا زده شده است. آقای نوروزی با خوش رویی برخورد کرد و گفت که اشتباه شده است، من چنین چیزی را نگفتم و امروز در اخبار ساعت 2 صدا و سیما تکذیبیه آن منتشر خواهد شد.

رسولی ادامه داد: آقای نوروزی گفت، موضوع این خبر و اشاره من به فردی از کارکنان شاغل در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوره ششم اسلامی شهر وروستا در مجلس شورای اسلامی است. این اطلاعات به رئیس مجلس هم داده شده و ایشان هم بازرسی مجلس را مامور به رسیدگی به این موضوع کرده‌اند. آقای نوروزی ادامه داد که به هیچ عنوان من در مورد شورای شهر تهران و نه در مورد هیچ کدام از شوراهای شهر کشور چنین حرفی نزدم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: پس از این گفت‌وگو بلافاصله با آقای علی اعطا ، سخنگوی شورای شهر صحبت کردم و گفتم اگر آقای نوروزی همانطور که قول داده‌اند، تکذیب کردند که چه بهتر وگرنه در غیر صورت آقای سخنگو این موضوع را تکذیب کنند تا سبب هتک حرمت شورا و تشویش اذعان عمومی نشود. البته اطلاع ندارم که آقای نوروزی نسبت به ارائه تکذیبیه اقدام کرده‌اند یا خیر اما اگر اقدام نکرده اند، خواهش من از آقای رئیس این است که این موضوع را به لحاظ حقوقی پیگیری کنند.

رسولی تصریح کرد: آقای نوروزی به طور صریح و واضح گفتند خبر تکذیبیه پخش می شود. اگر این اتفاق صورت نگرفته خواهش من این است این موضوع از طریق آقای نوروزی یا صدا و سیما پیگیری شود تا از ساحت شورا و 12 نفر از همکاران که در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، دفاع شود. چنین اتفاقی در روزهای منتهی به انتخابات جفایی است که توسط خبرگزاری فارس که رسانه وابسته به نهاد مقدس سپاه صورت گرفته است.

وی در پایان تصریح کرد: زودون آثار منفی خبر به این سادگی نیست، اما استدعا می‌کنم پیگیر تکذیبه از طریق صدا و سیما باشید تا هویت جمعی اعضای شورای شهر تهران که هر کدام به طور متوسط یک میلیون و دویست هزار رای مردم را دارند به این صورت مورد جفا قرار نگیرد

منبع: رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما