کد خبر: 620356
تاریخ انتشار :

چرا قیمت طلا امروز گران شد؟

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات هفته گذشته با ۰.۳۸ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۷۷ سنت رسید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت طلا بستگی به بازار جهانی دارد. قیمت طلا  در نوسانات بازار سهم به سزایی دارد. در سال جدید قیمت طلا با افزایش بی سابقه ای روبه رو بوده است. قیمت طلا هر لحظه درحال تغییر و دگرگونی است.آخرین خبرهای مرتبط با قیمت طلا را با ما بخوانید.

پس از آنکه آمارها نشان داد قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه آوریل رشد کرده و رشد تورم سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شد، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد افزایش بود و به بالای رقم ۱۹۰۰ دلار رسید.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۸ درصد افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۷۷ سنت رسید. بدین ترتیب قیمت طلا در مجموع معاملات هفتگی رشدی ۱.۱ درصدی را به ثبت رساند و شاهد چهارمین افزایش هفتگی متوالی بود. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۳۶ درصد رشد به ۱۹۰۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

بر اساس جدیدترین آمارهای منتشر شده، رشد قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی یک ماهه منتهی به ماه آوریل سریعتر شده است.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در موسسه های ریج گفت: «شاهد افزایش نسبی در آمارهای مصرف شخصی هستیم... همه این آمارها تقویت کننده فضای تورمی است و به نفع بازار طلاست.»

قیمت طلا وی افزود، خودداری فدرال رزرو از کند کردن برنامه خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخ بهره نیز به نفع قیمت طلا تمام شده، هرچند که برخی مقاومت های روانی در سطح ۱۹۰۰ دلار وجود دارد و تقویت دلار نیز مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شده است.

شاخص ارزش دلار دیروز اندکی کاهش داشت و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. در عین حال افت سوددهی اوراق قرضه نیز منجر به کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا گردید.

قیمت طلا برای سرمایه گذاری

 

کلی معتقد است که دلار - و حتی سایر ارزهای اصلی مانند یورو - اکنون به طور نسبی با ارزش به نظر می رسند و این نشان دهنده افت قیمت طلا است.

کلی به CNBC گفت: طلا نسبتاً ارزان است ، بنابراین وقتی می خواهید به سرمایه گذاری فکر کنید ، طلا به طور قطعی یکی از پتانسیل های جذاب است.

کلی اضافه کرد که حتی اگر طلا به ۱۹۰۰ دلار برسد ، یا حتی بالاتر ، این بازار با توجه به آنچه با نرخ های سیاست مشاهده می شود ، و آنچه که با پویایی تورم می بینیم ، یقینا می تواند برای خرید، بازار بسیار جذابی باشد.

JPMorgan(بانک بین المللی) در یادداشتی به مشتریانش گفت که سرمایه گذاران نهادی بیت کوین را برای طلا رها می کنند. این در حالی بود که ارز رمزنگاری شده به عنوان نوعی "طلای دیجیتال" شهرت پیدا کرده بود و از تورم محافظت می کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما