کد خبر: 621279
تاریخ انتشار :

مهم‌ترین نکته‌ها از مناظره اول ریاست‌جمهوری 1400

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محسن رضایی گفت حذف در نظام به جایی رسیده که قطار انقلاب به یک اسکوتر بدل شده. 

عبدالناصر همتی به رضایی حمله کرده و گفته: «آقای رضایی شما در مجمع ما را معطل تصویب پیوستن به FATF کردید.»

محسن مهرعلیزاده به رئیسی گفت: «شما خانواده تان را دست کسی می‌دهد که خیلی مومن است اما رانندگی بلد نیست؟ شما شش کلاس سواد دارید و این برای اداره کشور کافی نیست- رئیسی کوشید این اتهام را رد کند و بگوید که دکترا دارد. 

 همتی خطاب به رئیسی گفت از شما به عنوان رییس قوه قضا  امان‌نامه می‌خواهم که به‌خاطر انتقادهای کنونی با ما برخورد نکنند خصوصا که الان آقای رضایی می‌گویند می‌خواهیم مدیران فعلی را به دادگاه ببریم... بنده هم همین آقای رضایی را که در مقام فرماندهی برخی اتهام‌ها درباره فرماندهی برخی عملیات به او وارد است، به عنوان مخل اقتصاد کشور به قوه‌قضاییه‌ی آقای رئیسی معرفی می‌کنم. 

علی‌رضا زاکانی به مدافع شورای نگهبان بدل شد و درباره انتقاد همتی از ردصلاحیت برخی نامزدها گفته: «اگر قرار بود بقیه را تایید کنند شما الان اینجا نبودی، هر کسی قد و قواره اش را دارد.»

همتی به رئیسی: «می‌گویید واحدهای تولیدی تعطیل شده؛ اما کی تعطیل کرده؛ بانک‌ها یا با احکام قوه‌قضایی تعطیل شدند؟ مگر شما زمان تعطیلی این کارخانه‌ها، شما دادستان کل یا معاون اول قوه قضایی نبودید؟ پس چرا کاری نکردید؟

مهرعلیزاده به رئیسی گفت: «مردم می‌گویند شما #سندرمپستبی‌قرار دارید... مبادا از پست ریاست‌جمهوری برای پست بالاتری برنامه دارید...  مردم نگرانند...»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما