کد خبر: 650833
تاریخ انتشار :

​قیمت دلار در بازار آشوب به پا کرد | قیمت دلار باز هم متشنج شد

قیمت دلار طی دو هفته گذشته در نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان درجا زده است. همه‌چیز از ادامه روند آرام اسکناس آمریکایی در جریان معاملات امروز دوشنبه پنجم اردیبهشت حکایت دارد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت دلار  امروز با روزهای گذشته اندکی تغییر کرده است . قیمت دلار امروز در 2روز گذشته تحت تاثیر بازار جهانی دستخوش تغییرات شده است ، ولی مجددا قیمت دلار امروز دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد. بنابراین باید دید قیمت دلار امروز با روزهای دیگر چه تفاوتی خواهد کرد و چگونه خواهد شد. دیشب تغییر ارز بر قیمت دلار امروز تاثیر خود را گذاشت و همین مسئله موجب سردرگمی معامله گران شد.

پیش بینی مهم از روند قیمت دلار

قیمت دلار در نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان آرام گرفته و به‌نظر می‌رسد رفت‌وبرگشت‌های محدود اسکناس آمریکایی در این حوالی امروز دوشنبه پنجم اردیبهشت ادامه دارد. دقیقا ۱۵ روز قبل قیمت دلار به زیر مرز ۲۸ هزار تومان آمد، در این مدت توانی برای بازگشت به محدوده قبلی را نداشت و از یک طرف دیگر دلیل و منطقی برای عقب‌نشینی از نیمه کانال ۲۷ هزار تومان پیدا نکرده است.

در روز‌های توقف مذاکرت وین، حساسیت بازار ارز نسبت به بقیه خبر‌ها به‌حداقل رسیده و هیچ شایعه‌ای هم باعث تغییر موضع دلار نشده است. دیروز دلار ۱۰۰ تومان ارزان شد، روی پله ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت و در معاملات فردایی با همین نرخ خرید و فروش شد. همه‌چیز از ادامه روند آرام دلار در جریان معاملات امروز حکایت دارد.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار پنجشنبه اول اردیبهشت

قیمت دلار یکشنبه چهارم اردیبهشت

تغییر قیمت دلار آزاد

۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان

۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان

۱۰۰ تومان کاهش

قیمت دلار در بازار آزاد هفته اول اردیبهشت را با افت ۱۰۰ تومانی آغاز کرد. یکشنبه چهارم اردیبهشت که ا. لین روز کاری هفته جاری محسوب می‌شد، قیمت دلار آزاد به ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید درحالی که هفته قبل اسکناس آمریکایی ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش داشت. نوسان قیمت دلار طی دو هفته گذشته به نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان محدود شده و دیروز افت‌وخیز اسکناس آمریکایی در جریان معاملات بازار آزاد از ۱۰۰ تومان بیشتر نشد. افت قیمت دلار سایر ارز‌های رایج را به مسیر نزولی کشاند.

قیمت یورو ۲۵۵ تومان کاهش پیدا کرد. با این حال اسکناس اروپا در کانال ۳۰ هزار تومان باقی ماند و ۳۰ هزار و ۲۰ تومان قیمت خورد. درهم امارات ۲۵ تومان و لیر ۱۰ تومان ارزان و به‌ترتیب هفت هزار و ۵۷۰ تومان و هزار و ۸۸۵ تومان فروخته شدند. در بازار طلا هم قیمت سکه امامی با افت ۱۵۰ هزار تومانی روی پله ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان آرام گرفت.

تغییر قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار پنجشنبه اول اردیبهشت

قیمت دلار یکشنبه ‌چهارم اردیبهشت

تغییر قیمت دلار

۲۵ هزار و ۳۴۵ تومان

۲۵ هزار و ۳۲۵ تومان

۲۰ تومان کاهش

قیمت دلار در صرافی ملی

قیمت دلار در صرافی ملی یکشنبه چهارم اردیبهشت حدود ۲۰ تومان کاهش پیدا کرد. بانک مرکزی قیمت دلار دولتی را ساعت ۱۶ دیروز ۲۵ هزار و ۳۲۵ تومان اعلام کرد درحالی که هفته گذشته این اسکناس با نرخ ۲۵ هزار و ۳۴۵ تومان عرضه می‌شد. دیروز بیشترین و کمترین قیمت دلار دولتی در صرافی‌های زیرنظر بانک مرکزی به‌ترتیب ۲۵ هزار و ۴۲۵ تومان و ۲۵ هزار و ۳۲۵ تومان بود و این موضوع از نوسان محدود و ۱۰۰ تومانی این اسکناس خبر می‌داد. با توجه به کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی دلار آزاد و افت ۲۰ تومانی آن در صرافی‌ها، اختلاف قیمت اسکناس آمریکایی بین این دو بازار به حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی یکشنبه چهارم اردیبهشت رفت‌و‌برگشت‌های محدودی داشت و می‌شود همین روند را برای معاملات امروز بازار آزاد پیش‌بینی کنیم.

 قیمت دلار فردایی صبح دیروز ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان بود و ساعت ۱۰ شب به ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. بیشترین پیشنهاد معامله‌گران عمده برای قیمت دلار فردایی ۲۷ هزار و ۹۲۰ تومان و کمترین آن ۲۷ هزار و ۷۹۰ تومان بود. به‌نظر می‌رسد معامله‌گران عمده تصور می‌کنند قدم‌های کوچک دلار در نیمه دوم کانال ۲۷ هزار تومان ادامه دارد و همه‌چیز از ادامه روند آرام دلار در بازار آزاد خبر می‌دهد. روندی که طی دو هفته گذشته در بازار شاهد بودیم.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان

۲۷ هزار و ۷۹۰ تومان

۲۷ هزار و ۹۲۰ تومان

۱۳۰ تومان

عقبگرد دلار در کانال ۲۷هزارتومان

 پانیذ رحیمی؛ دلار که روز پنجشنبه هفته گذشته معاملات را  با قیمت ٢٧ هزار و ۸۶۰ تومان به پایان رساند، صبح امروز را با نرخ ٢٧ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد و در ادامه معاملات در میان پله‌های انتهایی کانال ۲۷ هزار تومان در رفت و آمد بود، به گونه‌ای که در این لحظه از معاملات با نرخ ۲۷ هزار و ۸۲۰ تومان خرید و فروش می‌شود. 

کانون صرافان نیز دلار را ٢۵ هزار و ۱۹۹ تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۴۸۶ تومان برای فروش قیمت‌گذاری کرده است. این کانون در روز پنجشنبه هفته گذشته، قیمت دلار را ۲۵ هزار و ۱۸۷ تومان برای خرید و ۲۵ هزار و ۴۵۴ تومان برای فروش اعلام کرده بود که در معاملات امروز افزایشی اندکی را ثبت کرده است.

همچنین یورو در صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۳۰ تومان برای خرید و ۲۸ هزار و ۸۵۹ تومان برای فروش ثبت شده است که به نسبت نرخ روز معاملاتی پنجشنبه یورو که در صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۵۰۶ تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۸۳۶ تومان برای فروش قیمت خورده بود که در معاملات امروز افزایش قیمتی در حدود ۳۰ تومان را نشان می‌دهد

همچنین در صرافی ملی، دلار با قیمت ۲۵ هزار و ۳۴۸ تومان برای فروش و ٢۵هزار و ۹۶ تومان برای خرید معامله می‌شود. روز معاملاتی پنجشنبه دلار در این صرافی ۲۵ هزار و ۳۷۵ تومان برای فروش و ۲۵ هزار و ۱۲۳ تومان برای خرید قیمت خورده بود که کاهش اندکی را نشان می‌دهد.

یورو نیز در این صرافی، ۲۸هزار و ۷۹۳ تومان برای فروش و ٢٨ هزار و ۶۵۰ تومان برای خرید قیمت خورده است؛ این در حالی است که در روز پنجشنبه هفته گذشته با نرخ  ۲۸ هزار و ۷۳۳ برای فروش و ۲۸ هزار و ۴۴۷ برای خرید بود؛ که امروز افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی  را نشان می‌دهد.

سناریور تکراری آزادسازی ارزهای بلوکه شده و تاثیرش بر قیمت دلار

امروز در بازار ارز و طلای تهران بار دیگر سناریور آزادسازی ارزهای بلوکه شده تکرار شد. مدیر امور بین‌الملل بانک مرکزی در واکنش به اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر رد آزادسازی منابع مسدودی ایران گفت مقامات وزارت خارجه کشورمان در اظهارنظرهای خود، از توافق اولیه برای آزادسازی منابع مسدودی ایران خبر دادند و هیچگاه صحبت از اینکه منابع مذکور آزاد و وصول شده است،

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها