کد خبر: 661119
تاریخ انتشار :

خرید اسپاتیفای یا اپل موزیک؟ | کدام یک برای من بهتر است؟!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ورود تکنولوژی به زندگی انسان‌ها مزایا و معایب مختلفی را به‌همراه داشته که یکی‌از عمده‌ترین مشکلات آن وجود سرویس‌ها و ابزارهای متنوعی است که درحوزه پخش موسیقی فعالیت می‌کنند و موجب سردرگمی کاربران می‌شوند؛ برای مثال دو سرویس اپل موزیک و اسپاتیفای جزو محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی محسوب می‌شوند اما کسانی که تازه به دنیای شگفت‌انگیز موسیقی وارد می‌شوند نمی‌دانند کدام‌یک می‌تواند به‌بهترین نحو پاسخگوی نیازشان باشد و درنهایت با سوال اپل موزیک یا اسپاتیفای؟ مواجه می‌شوند. اما جای هیچ‌نگرانی نیست چراکه ما دراین مطلب قصد داریم این دو سرویس پرطرفدار و کاربردی را به یک جنگ تمام عیار کشانده و دریابیم که برای عاشقان موسیقی خرید کدام یک بهتر است؟

اپل موزیک یا اسپاتیفای؟

پیش‌از آن‌که بخواهیم این دو سرویس را از جنبه‌های مختلف باهم مقایسه کنیم، بهتر است کمی بیشتر با تاریخچه و امکانات کلی هرکدام آشنا شویم تا با آگاهی بیشتر به قضاوت آن‌ها بپردازیم.

Apple Music چیست؟

26

اپل موزیک درواقع فروشگاه موسیقی بر خط و سرویس اشتراکی شرکت اپل درحوزه پخش موسیقی، موزیک ویدئو و رادیو است که اولین‌بار درسال 2015 به عاشقان موسیقی معرفی شد و تاکنون توانسته بیش‌از 100 میلیون کاربرفعال را به خود جذب کند. پررنگ‌ترین ویژگی این سرویس آرشیو گسترده و کاملی است که به عاشقان موسیقی ارائه می‌دهد که البته امکانات دیگری هم دراین سرویس وجود دارد که آن‌را ازدیگر سرویس‌های پخش موسیقی متمایز می‌کند مثل:

 • آرشیو 90 میلیون موسیقی فارسی و غیرفارسی
 • 30هزار پلی‌لیست متنوع متناسب با حالات کاربران
 • ایستگاه رادیویی زنده به‌نام Beast 1
 • امکان دانلود و پخش موسیقی به‌صورت آفلاین
 • نمایش متن موسیقی درحال پخش
 • امکان همگام‌سازی محتوا کتابخانه با دو سرویس iTunes و iCloud
 • پیشنهادات موسیقی مطابق علایق کاربر به‌کمک هوش مصنوعی
 • پشتیبانی‌از تمام پلتفرم‌های موبایل و لپتاپ
 • دسترسی به قابلیت‌های Spatial Audio و Lossless audio
 • پشتیبانی‌از دستیار صوتی اپل (سیری)

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به خرید اپل موزیک بر روی لینک https://sibkade.com/product/applemusic/ کلیک کنید.

Spotify چیست؟

اسپاتیفای نیز درست همانند اپل موزیک یک اپلیکیشن پخش موسیقی ، پادکست و رادیو است که اولین‌بار درسال 2007 و توسط دو کارآفرین سوئدی طراحی و گسترش پیدا کرد که ابتدا در کشورهای اروپایی دردسترس بود اما هم‌اکنون دربیش‌از 180 کشور مورد استفاده عاشقان موسیقی قرار می‌گیرد. یکی‌از موفقیت‌های چشم‌گیر این سرویس، جذب بیش‌از 1 میلیون کاربر در اولین ماه فعالیت خود بود که این رقم پس‌از 15 سال فعالیت پی‌در‌پی در حوزه موسیقی به بیش‌از 450 میلیون کاربرفعال رسیده است. اسپاتیفای نیز همانند اپل موزیک امکانات و خدمات متفاوتی را دراختیار کاربر خود قرار می‌دهد که عبارت‌اند از:

 • آرشیو 70 میلیون موسیقی فارسی و غیرفارسی
 • پخش نامحدود و بدون تبلیغات در نسخه پرمیوم
 • امکان دانلود و پخش آفلاین آهنگ‌ها و آلبوم‌ها
 • دارای میلیون‌ها پادکست و پلی‌لیست جذاب و متنوع
 • ایستگاه رادیویی زنده و امکان ساخت ایستگاه توسط کاربران
 • پخش موسیقی در بالاترین کیفیت (320 کیلوبایت برثانیه)
 • امکان اشتراک‌گذاری محتوا کتابخانه و پلی‌لیست‌ها
 • پشتیبانی‌از تمام پلتفرم‌های موبایل و لپتاپ

بررسی تفاوت های اپل موزیک و اسپاتیفای

حالا با آگاهی که نسبت‌به هرکدام ازاین دو سرویس پیدا کردیم وقت آن است که اپل موزیک و اسپاتیفای را از جنبه‌های مختلفی که برای کاربران هم اهمیت زیادی دارد بررسی کنیم و ببینیم خرید اسپاتیفای منطقی‌تر است یا اپل موزیک؟

آرشیو موسیقی

همان‌طورکه در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، اپلیکیشن پخش موسیقی اسپاتیفای درسال 2007 و سرویس اپل موزیک درسال 2015 شروع به کار کردند و به یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که قدمت فعالیت اسپاتیفای کمی بیشتر است و باید آرشیو گسترده‌تری نسبت‌به اپل موزیک داشته باشد اما حقیقت آن است که اپل موزیک آرشیو موسیقی خود را از سرویس قدیمی آیتونز به‌ارث برده و توانسته دراین بخش با 90 میلیون ترک موسیقی رتبه برتر را از آن خود کند.

کیفیت صدا

یکی‌از ویژگی‌های متمایز سرویس اسپاتیفای ارائه بالاترین کیفیت پخش موسیقی یعنی 320 کیلوبایت برثانیه است اما با کمی تحلیل و بررسی می‌توان نتیجه گرفت که کیفیت پخش هردو سرویس باهم یکی هستند چراکه اپل موزیک نیز کیفیت 256 کیلوبایت برثانیه را ارائه می‌دهد و تفاوت این دو سرویس تنها در کمیت است و کیفیت حرف دیگری را می‌زند.

تجربه کاربری

خرید اسپاتیفای

رابط کاربری هربرنامه و تجربه‌ای که کاربران از استفاده آن‌ها کسب می‌کنند کاملا سلیقه‌ای است اما فضای‌کار هریک ازاین دو تفاوت‌هایی دارند که بررسی آن‌ها سبب انتخاب راحت‌تر کاربران می‌شود.

محیط برنامه اسپاتیفای کمی به برنامه‌های اندرویدی شبیه است اما درمقابل اپل موزیک حالت مینیمالی همیشگی خود را حفظ گرفته و بااینکه از سیستم‌عامل اندروید پشتیبانی می‌کند اما ظاهری متناسب با گوشی‌های آیفون را دارد و حس زیباتری را به کاربران القا می‌کند اما همین سادگی می‌تواند نقص‌هایی داشته باشد مثل نبود بخشی جداگانه موسیقی‌های لایک شده که البته اپل موزیک این نقص را با آوردن متن موسیقی درحال‌پخش جبران می‌کند که این ویژگی در اسپاتیفای ضعیف‌تر عمل کرده است.

جستجوی ترانه

قطعا برای شماهم پیش آمده که آهنگی را درجایی شنیده باشید و نام آهنگ یا خواننده آن را ندارید، خب دراین‌جا اپل موزیک خودی نشان می‌دهد و به‌دلیل وجود متن ترانه‌ها به‌راحتی می‌توانید بخشی‌از متن موسیقی موردنظر خودرا تایپ کرده و عملیات پیداکردن آن را به اپل موزیک بسپارید.

پلن‌های اشتراک

خرید اسپاتیفای

اصلی‌ترین چیزی که همه کاربران براساس آن انتخاب خود را انجام می‌دهد، بحث هزینه و پلن‌های اشتراک است که دراین بخش به مقایسه اشتراک اپل موزیک و اسپاتیفای می‌پردازیم.

یکی‌از ویژگی‌های خوب برنامه اسپاتیفای وجود دو نسخه رایگان و پرمیوم برای این برنامه است که کاربران ابتدا می‌توانند از نسخه رایگان آن استفاده کنند و سپس درصورت نیاز نسخه پرمویم آن را خریداری کنند که البته همین ویژگی باعنوان 1ماه اشتراک رایگان برای کاربران تازه‌وارد در اپل موزیک وجود دارد اما پس‌از اتمام این اشتراک باید نسبت‌به خرید یکی‌از پلن‌های موجود دراین سرویس اقدام کنید. پلن‌های موجود دراین دو سرویس ازنظر تعداد یکی هستند اما نوع آن‌ها متفاوت است؛ برای مثال در فروشگاه موسیقی بر خط اپل موزیک اشتراک‌های فردی، خانوادگی، دانشجویی و ویس پلن وجود دارد اما اسپاتیفای پلن‌های اشتراک فردی، دوکاربره، خانوادگی و دانشجویی را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

چگونه خرید اپل موزیک یا اسپاتیفای بی‌دغدغه را تجربه کنم؟

برای خرید اشتراک یکی‌ازاین دو سرویس راه‌های مختلفی وجود دارد اما کاربران ایرانی برای استفاده‌از این راه‌ها به بن‌بست خواهند رسید و درنتیجه به یک راه‌حل سریع‌تر و مطمئن‌تر نیاز خواهید داشت. یکی‌از راه‌های پیشنهادی ما خرید اشتراک اپل موزیک از فروشگاه‌های معتبری مثل سیب کده است که نقش واسطه را میان کاربران و بانک‌های خارجی ایفا می‌کنند. برای مشاهده وبسایت سیب کده و بررسی خدمات، بر روی اینجا کلیک کنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها