کد خبر: 665188
تاریخ انتشار :

خسارت های میلیاردی به صنعت گردشگری پس از فیلترینگ گسترده

خسارت های میلیاردی به صنعت گردشگری پس از فیلترینگ گسترده
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سال 98 بود که با ظهور اولین نشانه های حضور کرونا در ایران و ابتلای تعدادی از هموطنان به این ویروس کشنده موجی از نگرانی ها در کشور شروع شد. با شروع سال 99 و اوج گرفتن کرونا بود که سفر رفتن ها به حداقل خود رسید و محدودیت های دولت برای سفر افراد بین شهرهای مختلف نیز سبب شد تا گردشگری ایران بیش از پیش زیان را تجربه کند. با پیشروی کرونا بیشترین بخشی که متضرر ضررهای جبران ناپذیری شد بخش گردشگری بود. با شروع سال 1401 و انجام واکسیناسیون های گسترده و کاهش آمار مرگ و میر و برداشته شدن تدریجی محدودیت ها، سفر رفتن ها نیز آغاز شد و همه چیز خیز بازگشت به شرایط قبل از کرونا را به خود گرفته بود. در اواخر شهریور موجی از فیلترینگ گسترده در فضای مجازی انجام شد که سبب زیان گسترده به بخش اعظمی از اقتصاد کشور که در پلتفرم های بزرگی همچون اینستاگرام و وب سایت های اینترنتی فعالیت داشتند شد، در این بخش قصد داریم تا در خصوص تاثیر فیلترینگ های اخیر بر روی صنعت گردشگری ایران اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

چه سایت هایی از فیلترینگ آسیب دیدند؟

میتوان گفت تقریبا همه وب سایت ها در حوزه های مختلف از فیلترینگ اخیر دچار آسیب و خسارت مالی شده اند اما در این بین خسارت بخش گردشگری که به تازگی از خسارت های ناشی از کرونا خارج شده بود بیش از پیش مورد اهمیت است.

بسیاری از وب سایت هایی که در حوزه گردشگری فعالیت داشتند از جمله الی گشت، علی بابا، بزن بریم سفر، سفر 24 و بسیاری دیگر از این قبیل سایت ها، در کنار سایت خود از بسترهای اجتماعی مانند اینستاگرام نیز برای برندسازی خود استفاده میکردند.

موج گسترده فیلترینگ سبب شد تا این کسب و کارها هم ورودی وب سایت های خود را از دست دهند و هم با محدودیت دسترسی به اینستاگرام، مخاطبینی که از پیج آنها بازدید کرده و از این طریق از خدمات این کسب و کارها استفاده میکردند نیز دیگر نتوانند به راحتی از این امر استفاده کرده و همین امر سبب شد تا درامد این شرکت ها به نزدیک صفر برسد.

کاهش تراکنش های گردشگری پس از فیلترینگ

فیلترینگ گسترده در کنار اختلالات به وجود آمده در درگاه های بانکی حین استفاده از فیلترشکن سبب شده است تا تراکنش هایی که در خصوص خرید بلیط هواپیما، خرید بلیط قطار و اتوبوس، رزو تورهای مسافرتی، رزو هتل و ویلا و سایر بخش های مربوط به گردشگری با مشکل رو به رو شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها