کد خبر: 669942
تاریخ انتشار :

راه‌های انتقال پول به چین

راه‌های انتقال پول به چین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دغدغه بسیاری از افرادی که به چین مهاجرت می‌کنند، چگونگی انتقال حواله به چین است. واحد پول کشور چین یوان است و تمامی مبادلات ارزی در این کشور با یوان انجام می‌شود. در نتیجه آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در این کشور را دارند، گاهی اوقات نیاز به دریافت پول از سوی خانواده‌هایشان دارند. بایستی بگوییم که انتقال حواله یوان به چین کار ساده‌ای است، کافیست که اطلاعات لازم را در این خصوص داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با شیوه‌های انتقال وجوه ارزی به کشور چین آشنا کنیم.

چگونگی انتقال آنلاین حواله یوان به چین

اگرچه در سابق ارسال حواله ارزی به سایر کشورها از جمله چین به صورت حضوری در صرافی‌ها انجام می‌شد. اما در حال حاضر شما می‌توانید به صورت غیر حضوری و از طریق آنلاین ارسال حواله را انجام دهید. در‌واقع حواله آنلاین از ویژگی‌های ممتازی از جمله سرعت در انتقال، دریافت سریع وجه در کشور مقصد و همچنین اطلاع از ارسال حواله به صورت لحظه به لحظه را شامل می‌شود. از جمله انواع حواله های آنلاین می‌توان به بهره مندی از شبکه ارزی پی پال، انتقال وجه به صورت کارت به کارت و نظایر این‌ها اشاره کرد. ناگفته نماند که از طریق حواله آنلاین شما می‌توانید به راحتی از قیمت حواله یوان به چین در هر لحظه مطلع شوید. برای انتقال حواله یوان به چین به صورت آنلاین و یا سایر حواله‌های ارزی نظیر دلار، یورو، روبل و غیره با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال حواله شخصی به چین

حواله شخصی از جمله شیوه‌های انتقال یوان به چین است. در‌واقع منظور از حواله شخصی، انتقال وجه مورد نظر به شخص حقیقی است. این شخص حقیقی می‌تواند یک دانشجو، یک فروشنده، دوست و یا اقوام شما باشد. آسان‌ترین راه این است که بتوانید از طریق کارت به کارت وجه مورد نظر را انتقال دهید. در این صورت شخصی که در چین زندگی می‌کند صاحب حساب بانکی و یا کارت عابر باشد که در کمترین زمان ممکن وجه برایش منتقل شود. توجه داشته باشید از آنجایی که ایران دارای سیستم بانک جهانی نیست، این کار باید از سوی صرافی و یا شرکت‌های معتبر بازرگانی انجام شود.

ارسال حواله شرکتی به چین

حواله شرکتی میان اشخاص حقوقی یعنی خریدار و فروشنده اتفاق می‌افتد. در این شیوه نوع حساب، نام بانک و همچنین مبلغ وجه از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر چنانچه قصد انتقال وجه با مبالغ بالا را دارید می‌توانید از ارسال حواله یوان شرکتی بهره مند شوید.

2

ارسال حواله ارزی به بانک ABC

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان، بانک ABC چین است. در‌واقع اغلب تاجران و بازرگانان در این بانک دارای حساب هستند. به همبن جهت اغلب تاجران و یا خریداران ایرانی برای واردات کالاهای چینی باید جهت تسویه‌های مالی خود از سیستم این بانک استفاده کنند.

ارسال حواله TT به کشور چین

از جمله سریع‌ترین ارسال حواله یوان به چین، حواله TT است. منتهای مراتب این شیوه در ایران به دلیل تحریم‌های موجود با مشکلات بسیاری همراه است. با توجه به حساسیت‌های بالا در ارسال حواله از این طریق، پیشنهاد می‌شود که تا حد امکان بازرگانان از این روش استفاده نکنند.

ارسال حواله ارزی به بانک کونلون چین

از دیگر بانک‌های معروف کشور چین، بانک کونلون است.  هرچند که این بانک به دلیل برقراری روابط تجاری با ایران، از سوی کشور آمریکا تحریم شده است. از جمله مزیت‌های ویژه این بانک، انتقال حواله یوان بدون نیاز به کارمزد بود.

ارسال حواله ارزی به چین از طریق صرافی

انتقال پول از ایران به چین و یا برعکس از طریق صرافی بهترین و ایمن‌ترین راه است. بازرگانان و تاجران ایرانی می‌توانند پس از بررسی نرخ لحظه‌ای یوان به صرافی و یا شرکت‌های واسطه مراجعه کنند و امور نقل و انتقال وجوه ارزی را به راحتی انجام دهند. صرافی ها و شرکت های معتبر بسیاری در ایران هستند که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرند. بدین ترتیب که تنها کافیست معادل مبلغ خرید یوان را به ریال  محاسبه کرده به حساب صرافی واریز کنید. شرکت واسطه معادل یوان را عیناً به حساب فروشنده چینی واریز می‌کند. توجه داشته باشید در این میان شرکت مبلغی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می‌کند. در حال حاضر نقل و انتقال وجوه ارزی از طریق صرافی و یا شرکت های بازرگانی در ایران بسیار مرسوم است.

مطمئن‌ترین راه ارسال حواله ارزی به چین چیست؟

بهترین شیوه برای ارسال حواله ارزی به چین، مراجعه به صرافی‌ها و شرکت‌های معتبر است. شما به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید مراحل انتقال وجوه ارزی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در طی این فرایند شما کافیست استعلام قیمت بگیرید. پس از آن مدارک شناسایی و هویتی خود را به شرکت ارائه می دهید. همچنین مشخصات هویتی شخص گیرنده را هم ارائه می‌دهید. در نهایت با پرداخت مبلغ مشخص یک کد پیگیری و یا رسید دریافت می کنید. قابل ذکر است که مدت زمان ارسال حواله طی چند ساعت یا چند روز بستگی به مبلغ حواله به طول می‌انجامد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ارسال حواله یوان به چین می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها