کد خبر: 671813
تاریخ انتشار :

وکیل ملکی کیست و دعوای ملکی به چه معناست؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

در این مطلب به بیان این موضوع خواهیم پرداخت که وکیل ملکی کیست و چه ویژگی ها و تخصص هایی باید داشته باشد در ادامه نیز یکی از بهترین وب سایت های حقوقی فعال در حوزه خدمات حقوقی را به شما معرفی خواهیم نمود.

وکالت امروزه با توجه به گستردگی قوانین به سوی تخصصی شدن پیش می رود و تقریبا وکالت به صورت عمومی به پایان عمر خود رسیده, در واقع تسلط بر کلیه قوانین و مقررات حاکم بر سیستم حقوقی کشور امری محال است. یکی از مهم ترین شاخه های حقوقی,حقوق املاک و قراردادهاست. اختلاف در خصوص املاک و قراردادهای مرتبط با آن ها همواره بخشی عمده ای از پرونده های مطروحه در سیستم قضایی را شامل می شود.

 

 موضوعات مختلف, قوانین متعدد و رویه های گوناگون سبب شده ریسک طرح دعوا به صورت شخصی و بدون اطلاع از قوانین بسیار بالا باشد و در نهایت خسارت هنگفتی را متوجه هر کدام از طرفیین بنماید. بنابریان توصیه اکید این است که پیش از هر اقدام قضایی و چه بسا پیش از انعقاد هر قراردادی در رابطه با املاک حتما با وکیل ملکی متخصص در این حوزه مشاوره لازم صورت بگیرد و از ضررهای احتمالی در آینده پیش گیری شود. جهت مشاوره حقوقی با وکیل ملکی متخصص و بهره مندی از خدمات حقوقی با کیفیت می توانید با وکیل سایت در ارتباط باشید.

وکیل ملکی کیست ؟

وکیل ملکی در واقع شخصی است که تخصصا در حوزه املاک و قراردادهای مرتبط با آن فعالیت دارد و برای اینکه یک وکیل در حوزه دعاوی ملکی بتواند ورود پیدا کند می بایست ویژگی های ذیل را داشته باشد:

۱) به قوانین مربوط به املاک از جمله قوانین ثبتی و قوانین حقوقی و کیفری حوزه املاک تسلط کافی داشته باشد.

۲) تجربه عملی در حوزه دعاوی املاک داشته.

۳) اگاه به رویه قضایی موجود در محاکم مختلف باشد.

مهترین دعاوی ملکی کدامند؟

بخشی از مهم ترین دعاوی ملکی به شرح ذیل می باشند:

دعاوی مربوط به موجر و مستاجر از قبیل تخلیه و مطالبه اجور معوقه اجاره , سرقفلی و....

دعاوی مربوط به اراضی و تغییر کاربری

دعاوی مربوط به خرید و فروش املاک از جمله الزام به تنظیم سند رسمی و قراردادهای پیش فروش

افراز و تفکیک

اعتراض به ثبت ملک

فروش مال غیر و معامله معارض

خلع ید و تصرف عدوانی

و بسیاری از دعاوی دیگر

 

مشخصه های یک وکیل ملکی خوب

یک وکیل ملکی خوب کسی است که پیش از طرح دعوا از جانب موکل مدارک و مستندات وی را بررسی نموده و شانس پیروزی وی را در دعوا پیش بینی نماید و در صورتی که شانس پیروزی را کم می داند حتما به موکل اعلام کند و صرفا به دنبال منافع شخصی نبوده و رضایت موکل را بر هر چیزی ارجح بداند همچنین می بایست پیش از طرح دعوا با تحقیقات لازم از ادارات و مراجع لازم با آگاهی کامل نسبت به قضیه پیش رفته و همواره یک قدم از طرف دعوا و مقام قضایی جلوتر باشد و دعاو را بر اساس احتمالات پی ریزی نکند. وکیل سایت بهترین وکیل ملکی را به شما معرفی می کند و با ارائه مشاوره تخصصی و در صورت لزوم قبول وکالت پرونده تا حصول نتیجه قطعی در کنارتان خواهد بود.

تفاوت دعاوی ملکی با دیگر دعاوی

دعاوی ملکی مشخصه های خاص خود را دارند از جمله اینکه برخلاف اصل کلی صلاحیت که دادگاه محل اقامت خوانده صالح است در این دعاوی دادگاه محل وقوع ملک صالح می باشد. همچنین این دعاوی به هیچ عنوان در صلاحیت شورای حل اختلاف نمی باشند. هزینه دادرسی این دعاوی نیز بر اساس قیمت منطقه ای ملک تعیین می شود و اساسا تعیین بهای خواسته در هزینه دادرسی تاثیری ندارد. قانون گذار علاوه بر شرایط عمومی یک سری شرایط اختصاصی برای هر یک از این دعاوی در نظر گرفته است که هر دعوا و نحوه اثبات و دفاع از آن را از دیگری متمایز می کند.

در این مطلب مشخصات یک وکیل ملکی خوب را بررسی کردیم. همچنین به بیان برخی از تفاوت های دعاوی ملکی با دیگر دعاوی پرداختیم. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی و یا اخذ وکیل ملکی متخصص از طریق وب سایت وکیل سایت در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید با وکیل ملکی متخصص ارتباط برقرار کنید و پاسخ پرسش های خود را دریافت و از خدمات وکلای متخصص بهره مند شوید.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها

نیازمندی ها