کد خبر: 616952
تاریخ انتشار :

اسلواکی هم دیپلمات‌های روس را اخراج کرد

ایسنا/ وزیر خارجه اسلواکی امروز (شنبه) گفت، اسلواکی تصمیم گرفته تا سه کارمند سفارت روسیه را به دلیل آنکه سرویس‌های ویژه اطلاعاتی دولت براتیسلاوا به آنها مظنون شدند، اخراج کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز جمعه ادوارد هگر، نخست وزیر اسلواکی گفت، سه دیپلمات روس در براتیسلاوا باید ظرف یک هفته این کشور را با توجه به اوضاع ژئوپلیتیکی و اوضاع پیش آمده در جمهوری چک ترک کنند.

ایوان کورچوک، وزیر امور خارجه اسلواکی اعلام کرد، این کشور اقدامی سریع و قوی در حمایت از جمهوری چک بابت تنش اخیر دیپلماتیک با مسکو انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: سرویس‌های ویژه اسلواکی در حال نظارت بر فعالیت‌های سرویس‌های ویژه خارجی در قلمروی خود هستند. آنها به صورت مرتب این کار را انجام می‌دهند.

وزیر خارجه اسلواکی افزود:‌ ما اخیرا اطلاعاتی از سوی سرویس‌های ویژه خود دریافت کرده‌ایم که سه کارمند سفارت روسیه در براتیسلاوا بر اساس اصول دیپلماتیک رفتار نمی‌کنند.

به گفته این مقام ارشد وزارت خارجه اسلواکی، این تصمیم در اخراج این سه دیپلمات روس در ارتباط با اوضاع در جمهوری چک است که در آن ۱۸ دیپلمات روس اخیرا اخراج شدند.

وی ادامه داد: ما بر اساس اطلاعات واصله از سوی سرویس‌های ویژه خود عمل می کنیم. این یک تصمیم مستقل است. اما مشخص است که ما در پی در خواست جمهوری چک برای نشان دادن همبستگی خود با این کشور دست به این اقدام زده‌ایم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما