کد خبر: 618234
تاریخ انتشار :

کارشناسان اسرائیلی: سیاست اشتباه ارتش اغلب نگران کننده است

ایسنا/ کارشناسان رژیم صهیونیستی اذعان کردند که ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل فلسطینی‌ها و گروه‌های مقاومت فلسطین شکست خورده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نوشته روزنامه رای الیوم، "یوآو لیمور"، تحلیلگر نظامی صهیونیستی با انتشار یادداشتی در روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" اظهار کرد که حملات مسلح اخیر در کرانه باختری و پرتاب موشک از غزه به سمت اراضی اشغالی بدین معنا است که تلاش‌های ارتش رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از موج جدید عملیات نظامی فلسطینی‌ها بی‌نتیجه بوده‌اند.

وی ادامه داد: ارتش اسرائیل در این هفته طبق معمول اقدامات تاکتیکی و استراتژیکی را انجام می‌دهد و این در حالی است که جنبش حماس به دنبال راهی برای نگه داشتن نام خود در عناوین خبری است. حماس به خوبی می‌داند که قدس یک موضوع کاملاً متفاوت است و شور مذهبی در ماه رمضان افزایش می‌یابد.

در ادامه این یادداشت آمده است: ارتش اسرائیل برای احتمال ازسرگیری درگیری در غزه آماده می‌شود و عملیات‌های مسلحانه و مردمی فلسطینی‌ها به دنبال اتفاقات قدس افزایش می‌یابد و به همین دلیل ارتش اسرائیل تصمیم به تجهیز نیروهایش گرفته است؛ چراکه منطقه با پایان رمضان به حد انفجار خواهد رسید.

لیمور همچنین تاکید کرد: ارتش اسرائیل تلاش زیادی برای محدود کردن عملیات فلسطینی‌ها می‌کند. این مساله کاملا واضح است که ما با سیاست اشتباه ارتش مواجه هستیم که اغلب نگران کننده است و این شیوه رفتار ارتش راهی برای مقابله با حملات نیست.

در همین حال، "کارولین گلیک"، نویسنده راستگرای صهیونیست در سخنانی در این باره اظهار کرد: ما با یک بشکه از مواد منفجره مواجه هستیم؛ طوری که حماس برای یک فعالیت بزرگ از امروز (یکشنبه) آماده می‌شود و محور این اتفاقات محله "الشیخ جراح" قدس خواهد بود و قرار است که دادگاه عالی اسرائیل پس از چند دهه نبرد حقوقی حکم نهایی درباره بیرون کردن فلسطینی‌ها از خانه‌هایشان را صادر کند.

وی افزود، تهدیدهای محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس که از زمان جنگ ۲۰۱۴ غزه سکوت کرده بود، هشداری برای رژیم صهیونیستی است که اگر اهالی قدس را از خانه‌هایشان بیرون کند، این اقدام بدون پاسخ واقعی باقی نخواهد ماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما