کد خبر: 618575
تاریخ انتشار :

تقابل سوخو-27 روسیه با میراژهای فرانسه بر فراز دریای سیاه

فارس/ یک فروند سوخو-27 روسیه در یک ماموریت موفق سه فروند هواپیمای نظامی فرانسه را برفراز دریای سیاه رهگیری کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسانه‌ها عصر چهارشنبه به وقت تهران از تقابل یک فروند جنگنده «سوخو-27» روسیه با سه فروند جت نیروی هوایی فرانسه بر فراز دریای سیاه خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک فروند سوخو-27 نیروی هوایی این کشور در مرزهای جنوبی با سه فروند هواپیمای نظامی فرانسوی برخورد کرد.

وزارت دفاع روسیه نوع هواپیماهای نیروی هوایی فرانسه را دو فروند میراژ-2000 و یک فروند تانکر سی-135 ذکر کرد و افزود خلبان جنگنده روسی با رهگیری موفق  بر فراز دریای سیاه این هواپیما را تا خروج از نزدیک قلمروی هوایی روسیه همراهی کرد.

هواپیماهای ناتو از اواخر سال 2020 پروازهای شناسایی خود را  نزدیک مرز روسیه تشدید کرده اند. مسکو بارها هشدار داده که چنین پروازهایی توسط هواپیماهای ایالات متحده و ناتو  نزدیک مرز این کشور ، خطر تشدید تنش را به همراه دارد.

وزارت دفاع روسیه سه شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور چهار فروند هواپیمای کشورهای عضو ناتو را نزدیک‌های مرزهای این کشور رهگیری کردند.

 در این ماموریت یک فروند جنگنده «میگ -31» روز سه شنبه یک فروند هواپیمای نیروی هوایی نروژ را بر فراز دریای بارنتس رهگیری کرد. این چهارمین مورد از اینگونه ماموریت در 24 ساعت گذشته بود.

وزارت دفاع روسیه در این زمینه اعلام کرد که به دنبال تشخیص واحدهای راداری مبنی بر تلاش یک فروند هواپیمای «پی -3 اریون» نروژ برای عبور غیرقانونی از مرزهای هوایی، یک فروند جنگنده میگ 31 ناوگان شمالی روسیه با پرواز سریع موفق به شناسایی و رهگیری این جت شد و آن را بر فراز آبهای دریای بارنتس همراهی کرد.

در سه مورد قبلی جنگنده «سوخو-30» روسیه سه هواپیمای جاسوسی فرانسه را بر فراز دریای سیاه رهگیری کرد. وزارت دفاع روسیه از بازگشت سالم جنگنده‌های خود به پایگاه‌های مورد نظر پس از انجام موفق این ماموریت خبر داد.

آمریکا و متحدان این کشور  با پرواز در مرزهای روسیه سعی در جمع آوری اطلاعات از تحرکات نظامی روسیه دارند که بارها با پاسخ به موقع ناوگان هوایی روسیه مواجه شده اند.

اخیرا نیز رسانه‌ها از استقرار و آماده باش جنگنده‌های ارتقا یافته میگ-31 نیروی هوایی روسیه در شمال این کشور جهت دفع هرگونه تجاوز خبر دادند. به نوشته وبگاه «بارنتس آبزرور» جنگنده‌های فراصوت میگ-۳۱ روسیه در «نوایا زیملا»  پایگاه هوایی این کشور در منقطه دورافتاده در شمال روسیه در آماده باش رزمی هستند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما