کد خبر: 618718
تاریخ انتشار :

واکنش عضو مجلس آمریکا به اشغالگری اسرائیل:ساکت نمی‌مانیم

ایرنا/ عضو مجلس نمایندگان آمریکا با اعتراض به اختصاص بودجه مالیات‌دهندگان این کشور به رژیم صهیونیستی که برای تخریب منازل فلسطینیان و آواره کردن آنها استفاده می‌شود، گفت نمی‌توانیم در قبال این مساله ساکت بمانیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آینا پرسلی روز پنج‌شنبه در نطق خود در صحن علنی مجلس نمایندگان آمریکا به شرایط سخت فلسطینیان تحت ستم رژیم صهیونیستی پرداخت و این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: درد، آسیب و ترور فلسطینیان تنها به خاطر افزایش تنش‌های هفته اخیر نیست بلکه پیامد سال‌ها اشغالگری نظامی است.

عضو دموکرات ترقی‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: ما نمی‌توانیم ساکت بمانیم وقتی که دولت ما ۳.۸ میلیارد دلار از کمک‌های نظامی را به اسرائیلی می‌فرستد که از آن برای تخریب منازل فلسطینیان، زندانی کردن کودکان فلسطینی و بی‌خانمان کردن خانواده‌های آنها استفاده می‌کند.

پرسلی اضافه کرد: یک بودجه انعکاسی از ارزش‌های ما است. من متعهد هستم که اطمینان یابم دولت ما بودجه یک خشونت دولتی را در هر کجا و به هر شکلی تامین نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سوال این است که آیا بودجه آمریکا باید صرف عدالت، آرامش و بازسازی شود یا اینکه دلارهای مالیات دهندگان باید به یک سرکوب و آپارتاید منجر شود؟

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی در غزه به ۱۰۹ نفر از جمله ۲۸ کودک و ۱۵ زن رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین شمار زخمی های حملات هوایی و توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه را ۵۸۰ نفر اعلام کرد.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب و بامداد جمعه به شدت مناطق شمالی و جنوبی غزه را بمباران کردند. همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی نیز مناطق هم مرز با فلسطین اشغالی را نیز هدف قرار دادند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما