کد خبر: 618875
تاریخ انتشار :

یک فرمانده ارشد طالبان در افغانستان کشته شد

ایرنا/ منابع خبری در افغانستان اعلام کردندکه «عبدالمنان نیازی» معاون شاخه انشعابی گروه طالبان در اثر زخم های وارده، در بیمارستان ارتش افغانستان در کابل جان داده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این منابع خبری با اشاره به اینکه عبدالمنان نیازی از استان هرات برای درمان به بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ارتش در کابل منتقل شده بود، گفتند که وی بر اثر زخم های وارد شده جان باخته است.

عبدالمنان نیازی معاون ملارسول که در غرب افغانستان بویژه در شهرستان شیندند و منطقه زیرکوه هرات مستقر بود، ۴ روز پیش در شهرستان ادرسکن هرات هدف حمله گروه مخالف خود در بین طالبان قرار گرفت و سه محافظ وی کشته شدند و او نیز بر اثر اصابت سه گلوله در سر زخمی شد.

 منابع دولتی‌ در باره کشته شدن عبدالمنان نیازی ابراز بی‌خبری می‌کنند، اما منابع معتبر زخمی شدن او را تایید می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ملا عبدالمنان نیازی عصر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در منطقه «کاریز مینجی» میان شهرستان های ادرسکن و گذره هرات به شدت زخمی شده و برای درمان به شهر هرات انتقال یافته است.

شبکه خبری بی.بی.سی نیز به نقل از اعضای خانواده وی گفت عبدالمنان نیازی ساعت سه و نیم صبح امروز در بیمارستانی در کابل درگذشته است.

تا کنون دولت افغانستان به صورت رسمی خبر درگذشت او را تایید نکرده است اما جاوید فیصل، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در توییترش به نحوی خبر درگذشت او را تایید و برای وی طلب آمرزش کرده است.

دولت افغانستان در فروردین ۱۳۹۲ مرگ ملا عمر را در پاکستان، تایید کرد. بعد از مرگ ملا عمر و انتخاب منصور به عنوان جانشین ملاعمر، تنش میان شماری از فرماندهان طالبان بالا گرفت و باعث شد در سال ۲۰۱۵ شاخه انشعابی ملارسول شکل گیرد و نیازی معاون این تشکیلات شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما