کد خبر: 621040
تاریخ انتشار :

افشای نامه سفارت آمریکا به نخست وزیر عراق علیه الحشد الشعبی

یک منبع عراقی فاش کرد که سفارت آمریکا با ارسال پیامی به دولت عراق در مورد حضور نیروهای بسیج مردمی این کشور (الحشد الشعبی) در منطقه سبز بغداد ابراز نگرانی کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز نوشت: خبرگزاری «روسیا الیوم» این منبع عراقی افزود: سفارت آمریکا با ارسال این پیام، دولت عراق را تحت فشار گذاشته تا حضور نیروهای الحشد الشعبی در این منطقه را که سفارت آمریکا در آن قرار گرفته است، کنترل کند.

وی افزود: این پیام به طور رسمی این نیروها را که در ساعات خاصی کنترل این منطقه را در دست دارند، خطاب قرار داده است. دولت عراق تاکنون به این پیام پاسخی نداده است.

نیروهای الحشد الشعبی به دنبال دستگیری شماری از اعضا و فرماندهان کتائب حزب الله توسط سازمان مبارزه با تروریسم (زیر نظر آمریکا) عراق وارد منطقه سبز امنیتی بغداد شدند.

در همین حال شیخ قیس الخزعلی دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق روز سه شنبه در دفاع از نیروهای الحشد الشعبی، با بیان این که جایگاه نخست وزیری فراتر از قانون نیست، خاطرنشان کرد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خواهان ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق است.

وی در واکنش به اظهارات "جمعه عناد" وزیر دفاع عراق درباره الحشد الشعبی هم گفت: الحشد الشعبی منطقه ای که رئیس پارلمان و وزیردفاع در آن متولد شده اند را آزاد کرده است. الحشد الشعبی باقیمانده اعتبار کشور است. جمعه عناد چند روز قبل علیه الحشد الحشعبی موضع گیری کرده و همه جانفشانی ها آنرا زیر سئوال برده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما