کد خبر: 623752
تاریخ انتشار :

هشدار رهبر حزب مخالف دولت آلمان نسبت به مسابقه تسلیحاتی با روسیه

فارس/ رهبر حزب مخالف دولت آلمان با هشدار نسبت به آغاز هرگونه مسابقه تسلیحاتی با روسیه، خواهان گفت‌وگوی برلین با مسکو شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رهبر حزب مخالف آلمان شنبه در گفت‌وگو با یک رسانه روسی نسبت به آغاز هرگونه مسابقه تسلیحاتی با روسیه هشدار داد.

«تینو کروپالا» رهبر حزب مخالف «ای‌دی‌اف» در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که آلمان نباید در پی افزایش هزینه بیشتر بر امور دفاعی باشد، بلکه باید در پی روش‌هایی در کاهش هزینه‌ نظامی و گفت‌وگو با روسیه باشد.

وی در این باره گفت:« شما باید کل هزینه‌های تسلیحاتی آلمان را بررسی کنید. این هزینه‌ها 10 میلیارد دلار کمتر از روسیه هستند. من نیازی نمی‌بینم که آلمان هزینه‌های تسلیحاتی خود را افزایش دهد. برعکس، ما نباید مسابقه تسلیحاتی جدیدی را شروع کنیم، بلکه باید در مورد چگونگی خلع سلاح صحبت کنیم.»

کروپالا ابراز امیدواری کرد مسکو و برلین به جای تقابل، باهم همکاری کند و از دولت آلمان خواست که به جای اینکه اجازه دهد ایالات متحده خواسته‌های خود را دیکته کند، منافع اقتصادی خود را در مورد پروژه خط لوله گازی «نورد استریم-2 » به روشنی بیان کند.

 وی در مورد این ایده که به اوکراین باید در رابطه با ساخت خط لوله گازی نورد استریم-2 هزینه پرداخت شود  را بی معنی خواند و گفت ، روسیه به هیچ وجه مجبور به پرداخت هزینه‌ای به اوکراین نیست.

برلین از زمان بحران اوکراین در سال 2014 به تدریج هزینه‌های نظامی خود را در حالی افزایش داده که «آنگرت کرامپ کارن‌باوئر» وزیر دفاع این کشور با انکار این مسئله که افزایش هزینه‌های نظامی هیچ ارتباطی با ایالات متحده ندارد مدعی شد که دلیل این مسئله مربوط به رفتار روسیه و رویارویی سیستماتیک غرب با چین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اخیرا گفت که آلمان باید به جای تلاش برای نمایش قدرت، با مسکو همکاری گفت‌‌وگو کند. «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری گفت: «آنه‌گرت کرامپ-کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان به جای الگو گرفتن از "آنگلا مرکل" مافوق خود و صدراعظم آلمان که در آستانه هشتادمین سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم، بر ضرورت گفت‌وگو با روسیه سخن گفت، به مقام‌های ارشد ارتش آلمان توصیه کرد که درتقابل  با روسیه در پی تقویت نظامی باشند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما