کد خبر: 623840
تاریخ انتشار :

قطر و روسیه توافق نامه نظامی امضا کردند

ایرنا - دوحه و مسکو با هدف آموزش سربازان نیروهای قطری در موسسات آموزش نظامی روسیه توافق نامه نظامی امضا کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری قطر (قنا) این توافق‌نامه نظامی امروز (یکشنبه) در مسکو به امضای سرتیپ «عبدالعزیز صالح السلیطی» رئیس سازمان همکاری بین المللی نظامی قطر و سرلشکر «ویکتور گوریمکین» رئیس اداره کل پرسنل وزارت دفاع روسیه رسید.  

بر اساس این توافق نامه، سربازان نیروهای نظامی قطر برای آموزش در موسسات آموزش نظامی وابسته به وزارت دفاع روسیه پذیرش می‌شوند. 

قنا هدف این توافق نامه را تقویت روابط موسسات آموزش نظامی قطر و روسیه اعلام کرد. 

روابط قطر و روسیه به سمت توسعه همکاری‌های استراتژیک در زمینه‌های مختلف پیش می‌رود.  

مشارکت گسترده قطر در مجمع اقتصادی بین المللی «سن پترزبورگ» که به تازگی در این شهر برگزار شد، نقطه عطفی در مسیر همکاری‌های دوجانبه و دریچه‌ای بر روی افق‌های جدید روابط دو کشور که در سالهای اخیر به طور مداوم توسعه یافته است، گشود. 

 «شیخ احمد بن ناصر بن جاسم آل ثانی» سفیر قطر در روسیه در ماه آوریل گذشته اعلام کرد که همکاری‌های فنی و نظامی بین قطر و روسیه همچنان رو به توسعه است و طبق اخبار منتشر شده توسط مجله

"Strategy. Order Defence New" روسیه، قطر در حال مطالعه جامع همکاری با روسیه در زمینه سیستم‌های تسلیحاتی است. 

سفیر قطر در روسیه با بیان اینکه روابط بین دوحه و مسکو به طور مداوم در حال توسعه است، افزود: ما با همکاری اقتصادی شروع و سپس همکاری‌های امنیتی و نظامی را نیز به آن اضافه کردیم"

وی با اشاره به اینکه همکاری نزدیک، فعال و مثبتی بین همه سرویس‌های امنیتی دو کشور وجود دارد،  خاطرنشان کرد که روابط بین دو کشور شفاف است و ارتباطات بین سرویس‌های ویژه قوی‌تر می‌شود. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما