کد خبر: 623944
تاریخ انتشار :

فرمانده ارشد ارتش عربستان در یمن به اعدام محکوم شد

ایرنا - یک تارنمای تخصصی امور خلیج فارس نوشته است که فهد بن ترکی عبدالعزیز فرمانده ارشد نیروهای ارتش سعودی در تجاوز نظامی به یمن، در شورای نظامی به اتهام خیانت به اعدام محکوم شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تارنمای "موسسه خلیج فارس" به نقل از بستگان فهد بن ترکی بن عبدالعزیز برادرزاده محمد بن سلمان پادشاه عربستان سعودی، شورای نظامی او را به اتهام

 خیانت و تلاش برای کودتا به منظور برکنار کردن ملک سلمان و محمد بن سلمان ولیعهد وزیر دفاع و حاکم بالفعل این کشور، محاکمه کرده است.  

این منبع متن پیام های دریافتی از یک مقام بلندپایه پیشین ریاض را در اختیار این موسسه قرار داده که در آن بن ترکی که در ماه سپتامبر به همراه عبدالعزیز پسرش و معاون فرماندار منطقه الجوف، به اتهام فساد دستگیر شد، به اعدام محکوم شده است.

بن ترکی که در ۱۹۸۳ وارد ارتش سعودی شده، دوره آموزش های عملیات ویژه را در ایالات متحده و انگلیس گذارند و در سال گذشته (2020) پیش از برکناری و بازداشت، به مقام ژنرالی ارتقا یافته بود.   

 همچنین بر اساس ده ها سند محرمانه وزارت دادگستری عربستان سعودی که به دست این موسسه رسیده، در سال 2014 در دوره حکومت عبدالله پادشاه پیشین عربستان، زمین های گسترده ای برای اجرای بیش از ۱۰۰ طرح خانه سازی در منطقه ریاض به فرزندان فهد بن ترکی واگذار شده است. 

در پی مرگ ملک عبدالله و به راه افتادن کارزار مبارزه با فساد دولت سعودی به ریاست محمد بن سلمان، تقریبا همه فرزندانش یا دستگیر شدند و یا دارایی هایشان مصادره و بازپس گرفته شد.

دولت آمریکا به طرح های وزارت دفاع سعودی برای نوسازی ساختارهایشان شامل برگزاری محاکمه های نظامی کمک می کرده است. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما