کد خبر: 624049
تاریخ انتشار :

بلینکن: آمریکا بدنبال روابط باثبات تر و سودمندتر با روسیه است

مهر/ وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای مدعی شد که واشنگتن بدنبال روابط باثبات تر و سودمندتر با روسیه است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، گفت: آمریکا به روابط باثبات‌تر و سودمندتر با روسیه امیدوار است اما اگر مسکو به حملات خود علیه ما ادامه دهد، واشنگتن پاسخ خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی «لا ریپابلیکا» اظهار کرد: اگر روسیه به حمله علیه ما ادامه داد، یا همانند حملات سایبری «سولار ویند» عمل کرده و در انتخابات ما دخالت کند، ما پاسخ خواهیم داد.

بلینکن در این اظهارات خود به حملات سایبری که علیه آژانس‌های دولتی آمریکا انجام شدند و نقش آلکسی ناوالنی، زندانی سیاسی مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اشاره کرد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: در رابطه با روابط، چین پیچیده‌تر است اما آمریکا هرگز از هیچ کشوری نخواهد خواست بین دو کشور یکی را انتخاب کند.

او اضافه کرد: با وجود آن درست این است که زمانی که با چین تعامل می‌کنیم چه رقیب یا شریک یا دشمن اگر با هم عمل کنیم کارآمدتر خواهیم بود.

بلینکن گفت که ایتالیا تلاش‌های مهمی در جهت تدوین قانونی برای محافظت از شبکه نسل پنجم ارتباطات سیار خود در برابر «فروشندگان غیرقابل‌اعتماد» انجام داده و باید بررسی‌هایش را در مورد سرمایه‌گذاری احتمالی کشورهای دیگر ادامه دهد.

به نوشته رویترز، آمریکا شرکت چینی هوآوی را تهدید امنیتی خوانده و با ایتالیا و دیگر متحدان اروپایی‌اش لابی کرده تا از به‌کارگیری تجهیزات ساخت این شرکت در نسل نوین شبکه‌های مخابراتی خودداری کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما