کد خبر: 625043
تاریخ انتشار :

شغل جدید رئیس سابق موساد

ایسنا/ یک رسانه عبری زبان اعلام کرد که رئیس سابق موساد رئیس دفتر شرکت "سافت بانک" مورد حمایت عربستان در اراضی اشغالی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه اقتصادی عبری زبان "گلوبز" گزارش داد که شرکت "سافت بانک" به رهبری "ماسایوشی سان"،  سرمایه‌گذاران ژاپنی و بنیانگذار و مدیر این شرکت دفتری را در اراضی اشغالی افتتاح می‌کند و قرار است که این دفتر توسط یوسی کوهن اداره ‌شود.

طبق نوشته این روزنامه، این گروه چند ملیتی سرمایه‌های عظیمی در شرکت‌هایی مانند "اوبر"، "علی بابا"، "تیک تاک" و شرکت ترابری چینی "دی‌دی" دارد.

کلوبز در ادامه نوشت: کوهن علی‌رغم نداشتن سابقه سرمایه گذاری، اما شخصیتی شناخته شده در اسرائیل است و توانایی برقراری ارتباط با کارآفرینان و باز کردن درها برای آن‌ها در هر شرکت، دولت یا مقام دولتی در هر منطقه را دارد و به همین دلیل به عنوان مدیر دفتر مذکور انتخاب شده است.

شایان ذکر است که کوهن اخیراً نقش مهمی در انعقاد توافق نامه‌های عادی سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی ایفا کرده و منجر به صحبت در مورد احتمال پیوستن عربستان به این گروه شده است.

صندوق ثروت‌ حاکمیتی عربستان یکی از مهمترین شرکای سافت بانک است و آن‌ها صندوق " سافت بانک ویژن"، بزرگترین صندوق سهام خصوصی جهان را با سرمایه ۹۳ میلیارد دلار راه اندازی کردند.

گفتنی است که یوسی کوهن نقش قابل توجهی را در دستیابی به توافقنامه عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی ایفا کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما