کد خبر: 626230
تاریخ انتشار :

ادعای روس‌ها درخصوص دخالت آمریکا در انتخابات این کشور

ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت: غرب با طرح اتهامات اثبات نشده در موضوع ناوالنی و دیگر موضوعات علیه روسیه به دنبال متزلزل کردن ثبات سیاست داخلی در کشور در آستانه انتخابات است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

لاوروف روز جمعه گفت: غرب تلاش می کند کمربند بی ثباتی را در استانه انتخابات ما در اطراف روسیه بخصوص از طریق بلاروس و مولداوی ایجاد کند.

لاوروف اظهار داشت: احتمال دارد که ناظران بین المللی عوامل تحت تاثیر قرار دادن انتخابات در روسیه باشند.

وی  افزود: برخی از سرویس های ویژه خارجی تمایل به  حمایت از گروههای افراطی در روسیه دارند.

لاوروف تصریح کرد: روسیه به رغم رفتارهای تنش زای غرب، به دنبال تنش و درگیری با هیچ کشوری نیست.وزیر امورخارجه روسیه همچنین گفت که مسکو اجازه نخواهد داد، این کشور درگیر رقابت تسلیحاتی شود.

الا پامفیلووا رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا تلاش می کند انتخابات این کشور در ماه سپتامبر(شهریور- مهر) را بی اعتبار کند.

به گزارش ایرنا، پامفیلووا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ گفت: دولت آمریکا تلاش هایی را بکار می گیرد تا اثبات کند کارزار انتخاباتی در روسیه بدتر از انتخابات در آمریکا است.

انتخابات در سطوح مختلف در روسیه روز ۱۹ ماه سپتامبر (۲۸ شهریور ماه) برگزار می شود و در آن نمایندگان دومای روسیه و شوراهای محلی ۳۹ منطقه روسیه و نیز استانداران ۹ منطقه روسیه انتخاب خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما