کد خبر: 641026
تاریخ انتشار :

کنفرانس بازنگری ان.پی.تی به دلیل شیوع گسترده کرونا در آمریکا به تعویق افتاد

دهمین کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (ان.پی.تی) که قرار بود از چهارم ژانویه ۲۰۲۲ (۱۴ دی ماه جاری) در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شود، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و محدودیت های جدید ناشی از آن در سازمان ملل به تعویق افتاد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قرار بود کنفرانس بازنگری ان.پی.تی از چهارم تا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی (۱۴ دی تا ۸ بهمن ماه ) در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شود.

منابع دیپلماتیک با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفتند که به دلیل شیوع گسترده کرونا و سویه جدید اومیکرون این ویروس در آمریکا و نیز محدودیت های ناشی از آن در سازمان ملل، برخی کشورها خواستار برگزاری غیر حضوری این اجلاس بودند اما کشورهای عدم تعهد و بسیاری از دیگر کشورها خواستار برگزاری این اجلاس بصورت حضوری شدند.

به گفته دیپلمات ها، این تصمیم در جلسه امروز پنج شنبه به وقت محلی گرفته شده  و قرار است تاریخ جدید برگزاری این اجلاس با موافقت کشورهای عضو اعلام شود.

فرحان حق معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل نیز به تعویق افتادن این اجلاس را تایید کرده و گفته است که طبق آخرین اطلاعات کنفرانس ان پی تی به تعویق افتاده است.

کنفرانس ان پی تی هر پنج سال یک  بار برگزار می شود. ابتدا قرار بود دهمین کنفرانس در سال ۲۰۲۰ برگزار شود اما به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد. در برنامه ریزی پیشین این کنفرانس قرار بود بین ۴ تا ۲۸ ژانویه سال ۲۰۲۲ برگزار شود.

تارنمای نیویورک تایمز روز پنج شنبه به وقت محلی گزارش داد موارد روزانه کرونا در آمریکا در روز چهارشنبه رکورد جدیدی را به ثبت رساند. بر اساس آماراعلام شده، حدود نیم میلیون نفر در این کشور در یک روز به کرونا مبتلا شده اند. این آمار دو برابر بیشتر از بالاترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در فصل زمستان سال گذشته است.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا در حالی منتشر می شود که نرخ آزمایش در این کشور به دلیل تعطیلات سراسری به مناسبت سال نو میلادی کاهش یافته است.

با توجه به یک پایگاه داده نیویورک تایمز، آمریکا در روز چهارشنبه بیش از ۴۸۸ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است. تا روز چهارشنبه، نرخ متوسط ابتلا به کرونا در آمریکا در طول یک هفته گذشته حدود ۳۰۱ هزار مورد جدید ابتلا بود. در یک هفته گذشته، بیش از دو میلیون مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا ثبت شده است و ۱۵ ایالت این کشور بیش از هر دوره یک هفته ای، موارد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کردند.

 

 


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما