کد خبر: 641308
تاریخ انتشار :

مسکو لندن را به اعمال مداخله جویانه متهم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه دولت انگلیس را به اعمال مداخله جویانه و تلاش برای برهم زدن ثبات در روسیه متهم کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 ماریا زاخارووا در کانال تلگرام خود به انتشار اسنادی از وزارت خارجه انگلیس اشاره کرد که نشان می‌دهد لندن برای برگزاری تظاهرات در روسیه مبالغ هنگفتی را هزینه کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه اسناد وزارت خارجه انگلیس در یک سایت تحقیقاتی به نام اندرساید Underside منتشر شده است، افزود: بر اساس این اسناد، دولت انگلیس برای اجرای برنامه‌ای تحت عنوان شکل گیری جامعه مدنی در روسیه و تغییر سیاست حکومت این کشور ۱.۳ میلیارد روبل (معادل ۱۷ میلیون دلار) اختصاص داده است.

وی با اشاره به این که در سایت آندرساید، ده‌ها سند وزارت خارجه انگلیس درباره مبالغ پرداختی برای حمایت از اعتراضات جمعی و تلاش‌های مداخله جویانه لندن در روسیه منتشر شده است، افزود: میزان این مبالغ که از سوی انگلیس هزینه شده حیرت آور است.  

بر اساس اطلاعات رسانه‌های روسی، سایت آندرساید یک سایت اینترنتی غیردولتی و تحقیقاتی است که در آن اسناد وزارت خارجه انگلیس و سفارت این کشور در مسکو مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.  

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه مطلب خود در تلگرام نوشت: این اقدامات دولت انگلیس نقض قوانین بین المللی است. انگلیسی‌ها بطور مستقیم مبالغی را برای برهم زدن ثبات داخلی روسیه هزینه می‌کنند. چگونه می‌توان طرح اعطای کمک‌های مالی با کد P۲.۰۳۱ را که با آن برگزاری اعتراضات عمومی در روسیه تامین مالی می‌شود را توجیه کرد.

روابط روسیه و انگلیس پرتنش است و دو کشور در سال‌های اخیر بارها سفیر یکدیگر را احضار کرده و شماری از مقام‌ها و شهروندان طرف مقابل را تحریم کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما