کد خبر: 679506
تاریخ انتشار :

مسکو: آمریکا تروریست‌های اوکراین را تشویق می‌کند

واکنش سخنگوی کاخ سفید به حمله پهپادی به مسکو، هشدار سفیر روسیه در آمریکا درباره تشویق حملات تروریستی به روسیه را به دنبال داشت.

مسکو: آمریکا تروریست‌های اوکراین را تشویق می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد که مواضع آمریکایی‌ها درباره حمله پهپادی به مسکو، تروریست‌های اوکراینی را تشویق می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «تاس» روسیه، صبح روز سه شنبه (دیروز) حملات پهپادی اوکراین به مسکو و حومه پایتخت روسیه انجام شد.

سفیر مسکو در واشنگتن اعلام کرد که بیانیه‌ها و اظهارات واشنگتن درباره حمله پهپادی تروریستی به مسکو، تروریست‌های اوکراینی را تشویق می‌کند.

آناتولی آنتونوف گفت: «ما به اظهارات واشنگتن در مورد حمله تروریستی در مسکو با پهپادها توجه کرده‌ایم. در واقع این اظهارات شبیه به تشویق تروریست‌های اوکراینی است. فقط تلاش‌های مقام‌های ایالات متحده برای پنهان شدن پشت این عبارت را که آنها در تلاش برای جمع آوری اطلاعات درباره این اتفاق هستند، ملاحظه کنید! و سپس آنها بلافاصله به سمت حمله رسانه‌ای علیه کشورمان تغییر موضع می‌دهند»

سفیر روسیه در آمریکا ادامه داد: « آیا دولت (آمریکا) واقعاً نمی‌فهمد که هیچ‌کس شعارهای آنها در مورد عدم حمایت از حملات اوکراین به خاک روسیه را باور نمی‌کند؟! مخصوصاً وقتی این کلمات به نوعی شرم آور و مردد تلفظ می‌شوند».

این مقام ارشد مسکو هشدار داد: «ایالات متحده آگاهانه و غیرقابل بازگشت به ورطه خصومت‌ها در اروپا فرو می‌رود. به هر حال، ایجاد رویارویی بین ناتو و روسیه رویای قدیمی رادیکال‌های نازی در کی‌یف است».

آنتونوف افزود، حمله تروریستی پهپادی روز گذشته به مسکو، «از منظر نظامی بی معنی بود» و به ساختمان‌های مسکونی شهروندان عادی روسیه انجام شد و باید به عنوان یک اقدام تروریستی تلقی شود.

«کارین ژان پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید روز سه شبنه در نشست خبری روزانه خود در جمع خبرنگاران درباره حمله پهپادی به مسکو اظهارنظر کرد و مدعی شد که آمریکا از حملات به خاک روسیه با تسلیحات آمریکایی حمایت نمی‌کند.

به ادعای او، آمریکا به صورت علنی و همچنین به صورت خصوصی به اوکراین درباره عدم حمایت واشنگتن از حملات به خاک روسیه با تسلیحات آمریکایی صحبت کرده است. سخنگوی کاخ سفید افزود که آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات درباره حمله پهپادی به مسکو است.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه درباره حمله پهپادی روز گذشته خبر داد که هشت پهپاد در این حمله نقش داشتند که پنج پهپاد با سامانه پدافندی موشکی «پنتسیر» ساقط شدند و سه پهپاد دیگر هم با «جنگال» (جنگ افزار الکترونیک) از بین رفتند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، در حمله پهپادی روز گذشته به مسکو دو نفر به صورت سطحی زخمی شدند و تعدادی ساختمان هم آسیب جزئی دیدند.

در حالی که روسیه، اوکراین را مسئول حمله پهپادی در مسکو معرفی کرده، «میخائیل پودولیاک» دستیار رئیس‌جمهور اوکراین این موضوع را رد کرد. به ادعای او، «از تماشای آن و پیش‌بینی افزایش تعداد حملات خرسندیم اما قطعا ارتباط مستقیمی با آن نداریم».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها