کد خبر: 680335
تاریخ انتشار :

آمریکا اتباع خود را از تایوان خارج می‌کند

بنا به گزارش‌های رسانه‌ای دولت آمریکا برنامه خروج تدریجی اتباع خود از تایوان را در دستور کار دارد.

آمریکا اتباع خود را از تایوان خارج می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه دیلی اکسپرس، دولت آمریکا قصد خروج اتباع خود از تایوان را دارد.

برخی رسانه‌ها به نقل از یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند که دولت واشنگتن در حال برنامه‌ریزی برای سازماندهی تخلیه آمریکایی های مقیم تایوان است.

این مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا، که نخواست هویتش فاش شود، گفت که این برنامه ریزی برای تخلیه شهروندان آمریکا دست کم شش ماهی است که ادامه دارد و در چند ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

دلیل تخلیه شهروندان آمریکا از تایوان، افزایش تنش با چین عنوان شده است.

پیشتر جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی ایالات متحده در ادامه افزود: «علیرغم مخالفت چینی‌ها، ما به کشتیرانی و پرواز در آب‌ها و حریم هوایی بین المللی از جمله دریای چین جنوبی ادامه خواهیم داد. ما در آب‌های بین‌المللی فعالیت می‌کنیم و نیازی به انجام هرگونه اقدام خصمانه از سوی چین نیست، ما به تقویت اتحاد خود در منطقه هند و اقیانوس آرام ادامه خواهیم داد.»

این مقام آمریکایی همچنین با انتقاد از چین گفت: «امیدواریم پکن افزایش مداخلات نظامی خود را توجیه کند، چون مخالفت‌های غیرموجه چینی‌ها می‌تواند به اشتباه محاسباتی منجر شود، هرچند ما در توسعه کانال‌های ارتباطی بیشتر با چین هستیم در تلاش هستیم. با این حال خط ارتباط نظامی بین ایالات متحده و چین پس از سفر پلوسی به تایوان بسته شده است.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما