کد خبر: 680340
تاریخ انتشار :

بالن‌های آتش‌زای فلسطین مجددا بلای جان صهیونیست‌ها می‌شود

گروههای جوانان انقلابی در نوار غزه تهدید کردند که در واکنش به نقض عهدهای رژیم صهیونیستی و عدم اجرای تعهدات این رژیم، بار دیگر، پرتاب بالنهای آتش‌زا را از سر خواهند گرفت.

بالن‌های آتش‌زای فلسطین مجددا بلای جان صهیونیست‌ها می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، منابع خبری عبری می‌گویند که گروههای جوانان انقلابی در نوار غزه امرز دوشنبه بار دیگر تهدید کرده‌اند که سیاست پرتاب بالنهای آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی فلسطین را مجددا در پیش خواهند گرفت.

شبکه عبری «کان» گزارش داد، این گروههای فلسطینی، پیش از این، از دهها بالن آتش‌زای آماده پرتاب و همچنین تجهیزاتی که برای این مسئله کاربرد دارد، تصاویری منتشر کردند. پشت سر این جوانان نیز پلاکاردهایی نوشته شده بود با این شعار: «با آتش و زبانه، [شهرکهای اسرائیلی] اطراف نوار غزه، فرو خواهند پاشید».

کان به نقل از منابع آگاه خود گزارش داد، پیامهایی از طریق واسطه‌ها به رژیم صهیونیستی فرستاده شده است که احتمالا جوانان فلسطینی بار دیگر از سلاحهای مورد استفاده در راهپیماییهای بازگشت، اسفتاده خواهند کرد. این اقدام در واکنش به شانه خالی کردن صهیونیستها از اجرای تعهدات قبلی خود است.

سیاست پرتاب بالنهای آتش‌زا پس از راهپیماییهاهای بازگشت و شکست محاصره نوار غزه فراگیر شد. این راهپیماییها در سال ۲۰۱۸ به صورت گسترده برگزار می‌شد و به عنوان اهرام فشاری از سوی جوانان فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی بود.

در پی پرتاب این بالنها، مساحتهای گسترده‌ای از اراضی کشاورزی تحت اشغال صهیونیستها به آتش کشیده شد. رژیم صهیونیستی هم در واکنش به این مسئله، مواضع گروههای مقاومت را هدف قرار می‌داد که نشان می‌داد این بالنها به شدت صهیونیستها را کلافه کرده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها