کد خبر: 681394
تاریخ انتشار :

مقام حزب‌الله: عملیات‌های کرانه باختری صهیونیست‌ها را سردرگم کرده است

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی غرق بحران‌های حل ناشدنی داخلی و خارجی است تاکید کرد که نسل جدید فلسطین با اراده و شجاعت بالای خود تبدیل به کابوس اشغالگران شده است.

مقام حزب‌الله: عملیات‌های کرانه باختری صهیونیست‌ها را سردرگم کرده است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله روز گذشته طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه به تحولات اخیر در فلسطین اشغالی اشاره و اعلام کرد، رژیم صهیونیستی امروز در بدترین شرایط خود به سر می‌برد و بحران‌ها و نگرانی‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی آن را  سردرگم کرده و به فرسایش چیزی که تحت عنوان قدرت بازدارندگی این رژیم نامیده می‌شود، کمک می‌کند.

رژیم صهیونیستی غرق بحران‌های داخلی و خارجی

شیخ دعموش افزود، بحران داخلی رژیم صهیونیستی درحال اعمال فشار بیشتر بر کابینه بنیامین نتانیاهو بوده و هنوز هیچ راه حلی برای این بحران پیدا نشده است. همچنین عملیات‌های پیشرفته مقاومت فلسطین در کرانه باختری به ویژه جنین، دشمن را به شدت نگران کرده است. علاوه بر آن صهیونیست‌ها به شدت از ایرانِ هسته‌ای و نیز اتفاقات اخیر در جولان اشغالی وحشت دارند و حزب‌الله و مقاومت در لبنان نیز از دیگر مشکلات و منبع نگرانی‌های رژیم اشغالگر و چالش‌هایی است که این رژیم از آن رنج می‌برد.

وی تصریح کرد، همه این‌ها فریاد رژیم صهیونیستی را برانگیخته و اکنون اظهارات مقامات ارشد این رژیم را می‌شنویم که درباره فرسایش بازدارندگی اسرائیل و وضعیت سردرگمی و ضعف آن صحبت می‌کنند.همه اینها مرهون مقاومت، صلابت و استواری محور مقاومت و فداکاری‌های بزرگ مردم مبارز و قهرمان فلسطین در داخل فلسطین اشغالی است.

بیشتر بخوانید

حزب‌الله: آنچه در کرانه باختری آغاز شده متوقف نخواهد شد

الگو گیری جوانان فلسطینی از حزب الله معادله جدیدی که جنین ترسیم کرد

نسل جدید فلسطین، اشغالگران را به وحشت انداخته است

این مقام حزب‌الله تاکید کرد که ما به همه جوانان مبارز مقاومت در کرانه باختری، جنین، نابلس، رام الله و سایر شهرهای فلسطین،درود می‌فرستیم. این نسل جوان مقاومت در فلسطین تبدیل به یک قدرت بزرگ شده که دشمن را به وحشت انداخته است و صهیونیست‌ها را مجبور کرد تا بگویند: «حزب‌الله و روش‌های آن در قلب کرانه باختری تثبیت شده است».

شیخ دعموش ادامه داد، این قدرت نسل جوان فلسطین در کرانه باختری و همه شهرهای فلسطین بیشتر خواهد شد، به ویژه اینکه این نسل جدید فلسطینی‌هاست که عملیات‌ها و تقابل با صهیونیست‌ها را در کرانه باختری و سایر شهرها رهبری می‌کند. این نسل انگیزه و عناصر قدرت و اراده و عزم و شجاعت و آمادگی بالایی برای فداکاری دارد و هرگز آرام نخواهد شد و در برابر جنایت‌های رژیم اشغالگر سکوت نخواهد کرد؛ بلکه قدرت و اراده و شجاعت خود را افزایش خواهد داد و بر ادامه مقاومت تا زمان نابودی رژیم صهیونیستی و آزادسازی فلسطین و مقدسات آن تاکید دارد.

گفتگو تنها راه حل بحران‌های لبنان است

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله درباره اوضاع داخلی لبنان اعلام کرد که بحران لبنان منشعب شده و دارای ابعاد متعدد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مالی است و با ادامه روند کنونی و اختلافات حل نمی‌شود، بلکه با گفت‌وگوهای داخلی و تفاهم‌های ملی قابل حل است. لجبازی و تحمیل شرایط هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و راهی جز گفتگو و تفاهم وجود ندارد. آخرین جلسه پارلمان نشان داد که تنها راه برای خروج از بحران کنونی، گفتگو است.

وی تصریح کرد، برخی در لبنان منتظر دستورات خارجی برای گفتگو و توافق هستند، در حالی که گفت‌وگو باید با اراده و اعتقاد داخلی و بدون پیش شرط باشد؛ چرا که این یک ضرورت ملی و تنها راه انتخاب رئیس جمهور است. کشورهای دوست لبنان می‌توانند کمک کنند و دیدگاه‌ها را به هم نزدیک کنند، اما کلید راه حل در دست خود لبنانی‌هاست و اگر لبنانی‌ها با یکدیگر به توافق نرسند، کشورهای خارجی نمی‌توانند مشکل را حل کند. ‌

شیخ دعموش در پایان گفت، امیدواریم اقدامات دیپلماتیک کنونی به خروج از بن بست سیاسی کمک کند و به گفت‌وگوی ملی منجر شود که به اجماع همه جانبه ملی می‌انجامد و نقطه ورود به رسیدگی به همه بحران‌ها و مشکلات است و افق‌هایی را برای حل بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باز می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما