کد خبر: 685284
تاریخ انتشار :

ترامپ: شانس پیروزی من بر بایدن ۱۰۰ درصد است

نامزد انتخاباتی جمهوری خواهان آمریکا شانس پیروزی خود در رویارویی با رقیب دموکراتش را ۱۰۰ درصد دانست.

ترامپ: شانس پیروزی من بر بایدن ۱۰۰ درصد است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، نتایج برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و نامزد کنونی جمهوریخواهان این کشور در انتخابات ۲۰۲۴، بار دیگر در مقابل «جو بایدن» رقیب دموکراتش قرار خواهد گرفت و اکنون، ترامپ که یک بار در سال ۲۰۲۰ از بایدن شکست خورده در کمپین انتخاباتی خود در آیوای آمریکا مدعی شد این بار شانس پیروزی ۱۰۰ درصد دارد.

پیشتر ترامپ در انتخابات گذشته توانسته بود بایدن را در ایالت آیوا شکست دهد و اکنون در مصاحبه با نشریه ساندی‌تایمز گفت: «شانس من ۱۰۰ درصد است.»

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد ترامپ برای جمهوریخواهان نامزد اصلی در ریاست جمهوری است، اما پیش از آنکه او بخواهد با بایدن وارد رقابت شود، باید رقبای جمهوریخواه خود، از جمله «ران دیسانتیس» فرماندار جمهوریخواه فلوریدا را از میدان به در کند. ترامپ درباره دیسانتیس هم گفت: «این خوب نیست، او در نظرسنجی‌ها بسیار ضعیف عمل می‌کند. من او را تهدیدی برای ریاست دوباره‌ام بر کاخ سفید نمی‌دانم و فکر می‌کنم او به زودی رقابت را ترک خواهد کرد.»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ در حالی سال آینده میلادی برگزار خواهد شد که نامزدهای حزب جمهوری‌خواه به شدت در حال رقابت درون حزبی به منظور کسب نظر رأی‌دهندگان برای انتخاب نهایی به عنوان نامزد اصلی این حزب هستند. دونالد ترامپ گرچه پیشتاز نظرسنجی‌هاست، اما سایر نامزدها به دنبال آزمودن شانس خود هستند.

به تازگی هم پس از انتشار نظرسنجی‌های جدید و سقوط محبوبیت ران دیسانتیس در میان رأی‌دهندگان حزب جمهوریخواه، وی اقدام به اخراج مدیر کارزار انتخاباتی خود کرد. «جنرا پک» که سال‌ها سابقه همکاری با دی سانتیس را داشت پس از ناتوانی در مدیریت کازار انتخاباتی وی اخراج و «جیمز اوتمیر» یکی از مشاوران نزدیک فرماندار فلوریدا به این سمت منصوب شد. این اتفاق تنها ۴ روز پس از آن روی می‌دهد که «رابرت بیگلو» بزرگترین حامی مالی دی سانتیس اعلام کرد تا زمانی که وی در عقاید خود تجدیدنظر نکند دیگر حاضر به اعطا کمک‌های مالی بیشتر به کارزار انتخاباتی وی نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها