کد خبر: 685815
تاریخ انتشار :

شلیک مرگبار پلیس آمریکا به فرد بی‌سلاح به تصور حمل چاقو +فیلم

پلیس شهر «دنور»، «براندون کول» ۳۶ ساله را به ظن در دست داشتن چاقو با شلیک گلوله به قتل رساند تا به فهرست قربانیان بی‌سلاح پلیس آمریکا اضافه شود.

شلیک مرگبار پلیس آمریکا به فرد بی‌سلاح به تصور حمل چاقو +فیلم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، پلیس آمریکا پنجم اوت (۱۴ مرداد) در پاسخ به تماسی درباره احتمال خشونت خانگی، «براندون کول» را به ضرب گلوله کشت. پلیس گفته زمانی که ماموران به محل رسیدند، براندون به سمت یک خودرو رفت و بعد به سمت یکی از آن‌ها هجوم آورد. مامور پلیس زن با این تصور که او چاقو در در دست دارد، دو بار از فاصله نزدیک وی را هدف گلوله قرار می‌دهد؛ در حالی که بعد مشخص می‌شود او یک ماژیک مشکی در دست داشته است.

«ران توماس» رئیس پلیس دنور دوشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) در کنفرانسی خبری درباره تصاویر ناراحت‌کننده دوربین لباس پلیس که در همان روز منتشر شد، گفت: این یک تراژدی بزرگ است.

این حادثه بعد از آن اتفاق افتاد که یکی از همسایه‌ها با پلیس درباره خشونت خانگی احتمالی مرتبط با براندون ۳۶ ساله، همسر و پسر نوجوان آن‌ها تماس گرفت.

در تصاویر منتشر شده توسط پلیس، یک زن دیده می‌شود که روی کف خیابان کنار ویلچر نشسته که طبق گزارش همسایه، همسر براندون است و از پلیس می‌خواهد روی همسرش اسلحه نکشد.

براندون در تصاویر عصبی به نظر می‌رسد و افسر پلیس تلاش می‌کند به او با شوکر ضربه وارد کند. او بعد به سرعت یک خودروی پارک شده را دور می‌زند و به سمت مامور دیگر می‌رود. در همین لحظه مامور پلیس به سمت او شلیک می‌کند و نقش زمین می‌شود.

هنگام تیراندازی یک زن و یک کودک رهگذر در پشت سر کول هستند، اما آسیبی ندیدند. رئیس پلیس دنور مدعی شده قربانی آنقدر به مامور پلیس نزدیک بوده که او دیدی به آن‌ها نداشته و زمان زیادی هم برای ملاحظات دیگر نداشته است.

تحقیقات در خصوص تیراندازی مرگبار پلیس آمریکا در جریان است و نتایج به دفتر دادستانی دنور فرستاده خواهد شد تا دباره اینکه آیا اتهام جنایی متوجه این مامور است یا خیر تصمیم‌گیری کند. دو کارشناس پلیس بر اساس نحوه عملکرد این مامور در ویدئو از جمله این که فرد قربانی به نظر دستش را پشت سر خود پنهان کرده، مدعی شده‌اند معقولانه عمل کرده است.

به گزارش «آسوشیتد پرس»، «آبونی کول» همسر قربانی حاضر به صحبت با بازرسان نشده تا مشخص شود آیا خشونت خانگی در کار بوده یا خیر. او فقط گفته «او (براندون) مرد خوبی بود. حقش نبود کشته شود. مجبور نبودند او را بکشند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما