کد خبر: 686002
تاریخ انتشار :

لغو بیش از ۱۰۰۰ پرواز در آمریکا به دلیل طوفان سهمگین

در پی وقوع طوفان سهمگین هیلاری در غرب آمریکا، بیش از هزار پرواز در این کشور لغو شد.

لغو بیش از ۱۰۰۰ پرواز در آمریکا به دلیل طوفان سهمگین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی وقوع طوفان سهمگین هیلاری که غرب آمریکا را درنوردید، بیش از هزار پرواز در روزهای پایانی هفته در این کشور لغو شد.

براساس اطلاعات وب سایت ردیابی پروازها، فلایت اور، دستکم هزار و 48 پرواز ورودی، خروجی یا داخلی آمریکا به دلیل این طوفان لغو شده است.

بر این اساس، از میان این هزار و 48 پرواز، 170 پرواز در فرودگاه بین‌المللی هاری رید، 120 پرواز در فرودگاه بین المللی سن دیگو و 66 پرواز در فرودگاه بین‌المللی فونیکس لغو شده است.

در این وب سایت آمده است دستکم 4 هزار و 771 پرواز نیز به علت تهدیدات ناشی از این طوفان با اخیر انجام شده است.

روز گذشته مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرد طوفان هیلاری با سرعت به سمت شبه جزیره باخا کالیفرنیا مکزیک در جنوب غربی آمریکا حرکت کرده و منطقه را درگیر بارش باران های شدید و وقوع سیل کرده است.

این مرکز هشدار داد که با بارش باران های شدید، جان ساکنان این شبه جزیره در معرض خطر قرار گرفته و خیابان ها و جاده های ارتباطی به زیر آب فرو رفته است.

پیش بینی می شود طوفان هیلاری نخستین طوفان استوایی سهمگینی باشد که طی 84 سال اخیر جنوب کالیفرنیا را درنوردیده است در حالی که برای حدود 9 میلیون نفر از ساکنان منطقه هشدار وقوع سیل صادر شده است.

در حال حاضر مقامات کالیفرنیا و نوادا در ایالت های خود وضعیت اضطراری صادر کرده اند. فرماندار نوادا از اعزام 100 عضو گارد ملی به جنوب این ایالت به منظور آماده سازی برای طوفان خبر داد.

در همین حال کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان گزارش آمادگی مقامات ارشد هواشناسی در مورد طوفان قرار گرفت و تیم وی در همکاری با آژانس های ایالتی و محلی هستند.

مقامات آمریکا هشدار دادند که شهروندان و صاحبان مشاغل اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنند.

این در حالی است که زمین لرزه ای با قدرت 5/1 ریشتر عصر روز گذشته منطقه ونتورا در جنوب کالیفرنیا را لرزاند در حالی که بر شدت طوفان هیلاری در این منطقه افزوده شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما