کد خبر: 687271
تاریخ انتشار :

ریزش بی‌سابقه حمایت‌ها از ائتلاف حاکم آلمان

صد آنلاین | نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی از ثبت رکوردی جدید در کاهش حمایت از دولت ائتلافی آلمان است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید که از سوی شرکت افکارسنجی "انستیتوی پاسخ‌های اجتماعی جدید" (اینسا) برای روزنامه آلمانی بیلد انجام شد، تنها ۳۸ درصد از آلمانی‌ها از احزابی که ائتلاف حاکم کنونی در آلمان را تشکیل می‌دهند، حمایت می‌کنند.

این کمترین سطح حمایت رای‌دهندگان از ائتلاف حاکم در آلمان از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۲۱ است که به روی کار آمدن این ائتلاف منجر شد.

 

در این نظرسنجی از پاسخگویان درباره اینکه در صورت برگزاری انتخابات از کدام حزب حمایت می‌کنند سوال پرسیده شد. تنها ۱۸ درصد از آنها گفتند که از حزب سوسیال دموکرات آلمان، متعلق به اولاف شولتس، صدراعظم فعلی آلمان حمایت می‌کنند. ۱۳ درصد گفتند از حزب "اتحاد ۹۰/سبزها" حمایت می‌کنند. تنها هفت درصد نیز از حزب دموکراتیک آزاد آلمان حمایت کردند.

این شرکت افکارسنجی اعلام کرد، این ارقام نشان‌دهنده افت رکوردشکن حمایت‌ها از سه حزب اصلی تشکیل‌دهنده ائتلاف حاکم کنونی در آلمان از زمان انتخابات ۲۰۲۱ است.

طبق این نظرسنجی، بیشترین میزان حمایت معادل ۲۷ درصد نصیب بلوک محافظه‌کار مخالف متشکل از احزاب "اتحادیه دموکرات مسیحی" و "اتحاد سوسیال مسیحی" شد. بعد از این بلوک نیز، حزب راستگرای "آلترناتیو برای آلمان" با کسب ۲۱ درصد رای در جایگاه دوم قرار گرفت. حزب چپ آلمان هم پنج درصد رای به دست آورد.

این نظرسنجی با پرسش از ۱۱۹۵ شهروند آلمانی در بازه زمانی ۲۸ اوت تا اول سپتامبر با ضریب خطای ۲.۹ درصد برگزار شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها