کد خبر: 687618
تاریخ انتشار :

سازمان همکاری اسلامی: حق آموزش در افغانستان نباید از کسی گرفته شود

هیئت سازمان همکاری اسلامی در سفر به کابل و دیدار با برخی مقامات افغان تاکید کرد حق آموزش در افغانستان نباید از کسی گرفته شود.

سازمان همکاری اسلامی: حق آموزش در افغانستان نباید از کسی گرفته شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، هیئت سازمان همکاری اسلامی که متشکل از عالمان ارشد دینی کشورهای مختلف است با برخی از مقامات حکومت کابل درباره آموزش گفتگو کرده است.

بر اساس اعلامیه سازمان همکاری اسلامی، این هیئت در دیدار با مولوی «حبیب الله آغا» وزیر معارف و «ندا محمد ندیم» وزیر تحصیلات عالی حکومت افغانستان دیدار کرده است که حق آموزش نباید از کسی گرفته شود.

در این اعلامیه آمده است بر اساس آموزه های دینی، آموزش از دیدگاه اسلام برای تمام مردان و زنان الزامی است.

اعلامیه سازمان همکاری اسلامی افزود هیئت این سازمان با تاکید بر نیاز شدید به آموزش و تربیت افراد متخصص، اظهار داشت باید برای تمامی دختران و پسران حق حضور در تمامی سطوح آموزشی و تخصصی داده شود.

این هیئت تصریح کرد در این دیدارها مقامات کابل گفتند که مشغول ارزیابی هستند و پس از آنکه فضای مناسب برای دختران مهیا شود، حق آموزش به آنها داده خواهد شد.

اعلامیه سازمان همکاری اسلامی اظهارکرد کشورهای عضو این سازمان آمادۀ هر گونه حمایت و همکاری در بخش آموزش در افغانستان هستند.

بیشتر بخوانید

سازمان همکاری اسلامی: برای پیشرفت افغانستان به زنان اجازه تحصیل دهید

دیدار هیئت سازمان همکاری اسلامی با مقامات دولت موقت افغانستان

دیدار فرستاده ویژه سازمان همکاری اسلامی در امور افغانستان با امیرعبداللهیان

هیئت سازمان همکاری اسلامی با ترکیب «شیخ عزام» معاون سازمان همکاری اسلامی، «طارق علی بخیت» نماینده ویژه این سازمان برای افغانستان و شماری از عالمان دینی از عربستان، ترکیه، امارات، بحرین، اردن، مالزی، اندونزی و چند کشور دیگر اسلامی  پنجشنبه گذشته (31 آگوست) به افغانستان سفر کرد.

این هیئت همچنین با «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت موقت افغانستان، «سراج الدین حقانی» وزیر داخله و برخی مقامات دیگر کابل دیدار کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار بین‌الملل سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما